Під час вранішньої атаки по Києву найбільших руйнувань зазнав будинок, що розташований по вул. Банковій, 1/10. Саме в ньому зруйнувало горішні поверхи, зокрема, вибухом повністю знесло башту над 6-м поверхом, та й на самому цьому поверху зруйновано принаймні одну квартиру. Там же знайдено тіло загиблої жінки, а пізніше – ще однієї людини. Також постраждала будівля Нацбанку, розташована поряд, а вікна вибило в багатьох сусідніх спорудах – по вул. Інститутській зокрема, серед яких і садиба Трєпова середини ХІХ століття.
Світлини постраждалого будинку показала у соцмережах Київська міська прокуратура. Згідно з міськими сайтами нерухомості, це “сталінка” 1937 року побудови, будинок складений із цегли та має висоту стелі 3,5 метри – що вкупі із локацією робить його одним з найпрестижніших будинків у столиці. Це відомий будинок: у радянські часи його називали “домом Совнаркому”. Виходячи з цін на сайтах ріелторських агенцій, сама лише оренда квартир у ньому починається з 1 тис доларів. Придбати ж квартиру можна від 10 млн грн.
Прикметно, що просто навпроти торцевої частини будинку, по вул. Інститутській, 9 та 12 розташовані головні будівлі Нацбанку України. Вони також постраждали від атаки 1 січня: в однієї з них, судячи з тих-таки світлин Київської прокуратури, почав горіти дах. У НБУ підтвердили факт пожежі, зазначивши, що горіння було швидко ліквідоване, а постраждалих внаслідок інциденту не було.
“Пошкоджено вікна на верхніх поверхах. Всі операційні системи та сервіси Національного банку функціонують у повному обсязі, без змін. Керівництво та персонал, які забезпечують безперебійну роботу НБУ, працюють відповідно до затверджених протоколів”, – додали у дописі НБУ на Facebook.
Зазначимо, що в урядовому кварталі, де було збито ворожий дрон зранку 1 січня, розташовано чимало історичних будівель. Деякі з них точно отримали пошкодження: так, на світлинах видно, що вибуховою хвилею винесло вікна у садибі Трєпова 1876 року побудови, що розташована за адресою вул. Інститутська, 12 – саме там розташована громадська приймальня НБУ та Група управління проєктами міжнародних кредитних ліній Нацбанку.
Крім того, просто через дорогу від “сталінки” на Банковій, 2 розташовано будинок Спілки письменників України. Він міститься у маєтку Лібермана, пам’ятці історії й архітектури 1879 року побудови, зведений архітектором Володимиром Ніколаєвим у стилі неоренесансу. А менше, ніж за квартал розташований знаменитий Будинок з химерами (архітектор Владислав Городецький, 1901-1903 рр. побудови), який слугує за дім прийомів президентові – саме там приймають офіційні делегації. Чи постраждав він, також невідомо. А президент вже висловив співчуття рідним і близьким загиблої, зазначивши, що РФ навіть у новорічну ніч сконцентрувалася на атаці по Україні.
“Сто одинадцять ударних дронів проти наших міст. Більша частина не досягла своїх цілей завдяки нашим засобам ППО, нашим мобільним вогневим групам і системам РЕБ… Я вдячний усім, хто, незалежно від обставин, щоночі та кожного дня на службі, на роботі, захищає Україну та українців”, – зазначив голова держави у дописі в соцмережах.
У Києві є руйнування у двох районах: що саме сталося зранку 1 січня
Нагадаємо, у перший день нового 2025 року Інформатор писав, що під час повітряної атаки БпЛА на Київ сталися руйнування у двох районах. На Печерську ворожий дрон влучив у житловий будинок, частково зруйнувавши горішні поверхи. А у Святошині безпілотник приземлився на гаражі, спричинивши локальне загоряння. Також пошкодження отримало трамвайне депо і рухомий склад.
Також ми пояснювали, як саме ворожі безпілотники опиняються над Києвом. Так, супротивник запускає їх на різній висоті, великими “зграями” та трьома хвилями. Через це силам оборони, та й ППО, кожного разу все складніше збивати ворожі БпЛА над столицею.