Що увійшло в новий пакет військової допомоги від США: перелік зброї

До нового пакету військової допомоги Україні від США ввійшли ракети та боєприпаси, протитанкові Джавеліни, гранати та підривне обладнання. Також передається обладнання зв’язку, програмне забезпечення, комплектуючі та одяг. Список пакету допомоги на 1,25 мільярд доларів розкрив Державний департамент.

У Державному департаменті США зазначили, що зброя та техніка передана для захисту від агресивної війни з боку Росії. Ця додаткова військова допомога надана в рамках попередніх вилучень із запасів Пентагона. Вона оцінюється в 1,25 мільярдів доларів.

Пакет включає:

  • боєприпаси протидії безпілотним авіаційним системам (c-UAS);
  • боєприпаси ППО;
  • боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);
  • артилерійські боєприпаси калібру 155 мм та 105 мм;
  • боєприпаси повітря-земля;
  • протитанкові системи Javelin і AT-4;
  • Ракети з трубним пуском, з оптичним наведенням і дротовою гусеницею (TOW);
  • боєприпаси до бойової зброї та осколкові гранати;
  • підривне обладнання та боєприпаси.

Окрім того, до пакета увійшло обладнання для зв’язку, навчання, програмне забезпечення, одяг та індивідуальне спорядження. Також запасні комплектуючі і допоміжне обладнання, послуги, навчання та транспортування.

30 грудня президент США оголосив про виділення майже 2,5 млрд доларів на безпекову допомогу Україні. Новий пакет допомоги включає додаткові 1,25 млрд доларів для українських військових та 1,22 млрд доларів в рамках Ініціативи безпекової допомоги Україні (USAI).

Критика від Маска

Не обійшлося й без коментаря американського мільярдера Ілона Маска, який вже давно виступає за скорочення витрат США на воєнну допомогу Україні. Виділення нового траншу Маск розкритикував, назвавши Зеленського “чемпіоном усіх часів” з ошукування США.

“Чемпіон усіх часів”, – написав Маск у коментарі до посту іншого користувача мережі Х, який критикував особисто Зеленського, який вимагає допомоги від.

Дискусія відбувалася під постом криптоінвестора та ведучого Маріо Нафула, який також висловив невдоволення виділенням чергових 2,5 мільярдів доларів на те, щоб Україна могла протистояти Росії. Він назвав це нескінченою хвилею втрат.

“Байден надсилає Україні ще 2,5 мільярда доларів – бо 175 мільярдів виявилося недостатньо. Тим часом Трамп готується визначити пріоритети для Америки, обіцяючи швидке вирішення цієї нескінченної хвилі витрат”, – написав Нафул.

Чи дійсно допомога Україні є втратою грошей для США

Журнал Foreign Affairs поставив за мету порахувати витрати, які доведеться нести США у тому випадку, якщо Росії вдасться здолати український спротив. Тоді російська армія стоятиме на кордоні НАТО і американцям доведеться спонсорувати військові розходи у значно більших об’ємах. Як йдеться у статті, опублікованій 13 грудня, у разі поразки України США будуть змушені за 5 років витратити на оборону понад 808 мільярдів доларів більше того, що вже закладено в бюджеті. Цю суму можна порівняти з усім бюджетом Пентагону за 2022 рік.

Джерело