Стало відомо, куди намагалися поцілити росіяни під час нічної атаки на Київ

Ракетний удар по Києву в ніч на 31 грудня 2024 року, найімовірніше, був націлений на енергетичну інфраструктуру української столиці. Також не виключено, що ворог намагався поцілити летовища поблизу міста. Втім, ППО Києва змогла відбити атаку, здійснену за допомоги крилатих ракет Х-69.

Про завдання, які ставили російські війська ракетною атакою у ніч на 31 грудня, розповів в ефірі телеканалу “Еспресо” директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець. За його словами, цілі ударів могли включати важливі об’єкти, такі як летовища та, можливо, енергетичну інфраструктуру.

Експерт підкреслив, що вночі росіяни атакували Київ із застосуванням безпілотників і крилатих ракет. Завершилася атака близько третьої години ранку загрозою застосування балістичних ракет. На щастя, усі об’єкти у повітряному просторі ефективно “відпрацювала” українська система ППО.

Так, під час другої хвилі нічної атаки ворог використовував крилаті ракети Х-69, запущені з винищувача Су-57. Це одні з найсучасніших ракет в арсеналі російських військ, розповів Згурець. Окрім того, директор Defense Express пояснив, що ракета Х-69 має здатність літати на наднизьких висотах, що значно ускладнює її виявлення та знищення.

“Удари, ймовірно, були орієнтовані на летовища поблизу столиці. Окрім того, існує ймовірність, що ворог намагався вдарити по енергетичній інфраструктурі, але для цього зазвичай використовуються масовані ракетні атаки. Тому ці точкові удари можуть бути пов’язані з вирішенням локальних завдань, зокрема щодо українських оборонних можливостей”, — припустив Згурець.

Експерт наголосив на важливості успішної роботи ППО, яка продовжує демонструвати високу ефективність у відбитті атак противника. Зазначимо, що російські війська досить часто обстрілюють Київ на свята. Так, 31 грудня 2022 року ракетами також спробували вдарити по столичній інфраструктурі – тоді також ситуацію врятувала система протиповітряної оборони Києва.

Загалом, згідно із повідомленням Повітряних сил України, у ніч на 31 грудня сили ППО відбили російську атаку із застосуванням 61 засобу враження. Серед них – 6 балістичних ракет “Іскандер-М”/KN-23, запущених із Воронезької області, 1 аеробалістичну ракету Х-47М2 “Кинджал” з винищувача МіГ-31К, яка залетіла з повітряного простору Тульської області, 6 керованих авіаційних ракет Х-69 із літаків тактичної авіації з повітряного простору Бєлгородської області, 8 крилатих ракет Х-22 із літаків Ту-22М3 з повітряного простору Тульської обл. та 40 ударних БПЛА типу Shahed та інших безпілотників.

Без житла за 2024 рік залишилися 120 киян, у місті постраждав кожен десятий будинок – статистика від КМДА

Нагадаємо, напередодні Інформатор писав про те, що у КМДА підбили підсумки 2024 року у цифрах. Так, чверть року кияни жили за аварійних чи стабілізаційних знеструмлень. Світла в кожному середньостатистичному помешканні не було по 9 годин на добу. А загалом за рік росіяни пошкодили у Києві 550 житлових будівель, залишивши без житла майже 120 людей.

Трохи раніше про підсумки року вже розповідав Віталій Кличко. Міський голова назвав деяку статистику за увесь майже трирічний період війни. Він розповів, як реагує місто і його комунальні служби на обстріли. А також назвав точну цифру усіх будинків у Києві, що постраждали від російських ракетних, дронових та артилерійських обстрілів за весь час повномасштабного вторгнення до України. Зокрема, у столиці від обстрілів постраждав кожен десятий житловий будинок.

Джерело