Україна має у своєму розпорядженні лазерну зброю під назвою “Тризуб”. Вона може збивати ворожі цілі на висоті понад два кілометри. Загалом Україна стала п’ятою країною у світі, яка має на озброєнні лазерну зброю.
Про це 16 грудня заявив командувач Сил безпілотних систем Збройних сил України полковник Вадим Сухаревський. Військовий каже, що таким озброєнням можна збивати літаки.
“Україна має власну лазерну зброю під назвою “Тризуб”. Ми можемо констатувати, що сьогодні Україна є, якщо я не помиляюся, п’ятою країною, яка може сказати, що в неї є лазер (для порівняння – у світі лише девʼять ураїн мають ядерну зброю – ред.). На сьогодні ми вже на висоті понад 2 км цим лазером можемо збивати літаки”, – сказав він.
За словами Сухаревського, Сили безпілотних систем зараз на шляху до того, щоб масштабувати й посилювати лазер. Командувач каже, що “він справді працює, він справді є”. Крім цього, в Україні розвивається виробництво дронів-“матки”, які несуть легкі ударні дрони.
“Ми сьогодні застосовуємо так звані дрони-“матки”, носії FPV, з глибиною занесення понад 70 км. Вони несуть 2 FPV під собою і реально виступають ретранслятором і вражають глибинні об’єкти противника. Як на мене, це справді прорив”, – заявив Сухаревський.
Україна розробляє ракети-дрони
Протягом 2024 року представили три українські крилаті ракети – “Паляниця”, “Пекло” та “Рута”. 16 грудня стало відомо, що в Україні розпочалося серійне виробництво нової ракети-дрона “Пекло”. Наразі вже виготовили близько 100 ракет. Це озброєння вже застосовували на полі бою, було успішне ураження дороговартісної російської техніки. Ракета здатна летіти зі швидкістю до 700 км/год, тоді як звичайні дрони – 150-200 км/год.
А далекобійну ракету-дрон “Паляниця” вперше застосували на честь святкування Дня Незалежності. Вона поєднує тактико-технічні характеристики як ракети, так і безпілотника. Це робить її унікальною зброєю. До 24 серпня про таку розробку не було жодної інформації. Деталі про “Паляницю”, яка встигла знищити військовий об’єкт противника на окупованій території України, Інформатор вже зібрав. Зокрема, запускається “Паляниця” з наземної платформи та має дальність польоту до 600-700 км, що означає, що може дістати двадцяти російських аеродромів Росії.