У Краматорську не включили опалення: причина нетипова за межами Донбасу

В умовах активних бойових дій та евакуації населення Краматорськ не може вчасно запустити опалення. Місцева влада підкреслює, що безпека мешканців залишається пріоритетом. А управляюча компанія “Добробут-Краматорськ” обіцяє, процес підключення міг би бути швидший, якби не відсутність звʼязку з мешканцями. Люди частково виїхали, а частково обмежили себе у комунікації з місцевою владою та комунальними службами. 

Тобто, причина № 1 відсутності опалення – технічна. Щоправда, у керуючій компанії пообіцяли, що поступово у будинках буде ставати тепліше.

Але є й інша причина – і вона не дуже типова. Мешканці міста ймовірно обмежують спілкування із місцевою владою – і коммунальники мабуть теж підпали під це обмеження. Про це свідчать повідомлення представників комунальних підприємств:

“Нам не потрібна конфіденційна інформація, але важливо, аби у разі необхідності слюсар мав змогу зателефонувати вам. Так би ми набагато швидше продули внутрішньодомові системи, а ще – набагато оперативніше ліквідовували б аварійні ситуації. Будь ласка, оновіть інформацію для звʼязку за посиланням. У випадку аварійних ситуацій, телефонуйте нам за номером телефону 066-99-857-42”, – зробили оголошення у “Добробут-Краматорськ”.

При цьому представники місцевої влади підкреслюють: значна частина квартир, у які не можуть отримати доступ фахівці, належить мешканцям, які виїхали з різних причин. Як розповів начальник управління з питань інформаційної політики Краматорської МВА Ігор Єськов у коментарі  “Суспільне Донбас”, у такому випадку комунальники змушені шукати сусідів, це займає певний час, саме через те, переважно у багатоповерхівках, опалення не ввімкнуто. 

Наразі у Краматорську комунальники подали опалення більше ніж у половину багатоквартирних будинків (всього їх 948 у місті – ред.), повідомив Єськов:

“Станом на 4 листопада у Краматорську з теплом вже 60% квартир. Роботи тривають, фахівці подають теплоносій приблизно у 100 багатоквартирних будинків за день”, — повідомив Ігор Єськов.

Проте безпекова ситуація у Краматорську не є наразі вкрай важкою. Цим Краматорськ відрізняється від тих міст Донеччини, що значно більше наблизилися до фронту. Там опалювальний сезон розпочати або вкрай важко, або взагалі неможливо. 

Наприклад, централізованого опалення не буде у багатоквартирних будинках Покровська. Як пояснював начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк, попри готовність котельних через відсутність водопостачання запустити систему неможливо. Для містян з квартир відкриють теплопункти. У приватних будинках, за наявності газу, можна буде опалювати оселі, або вугіллям, дровами тощо.

Опалення в містах Донеччини можуть не запустити через обстріли. На фото – Костянтинівка після удару РФ

Що відомо про безпекову ситуацію у Краматорську та в інших містах Донбаса

На Краматорському напрямку тривають штурми поблизу Оріхово-Василівки. До того ж ворог завдав авіаударів по Часовому Яру та Ступочкам.

Голова Донецької ОВА Вадим Філашкін повідомляв, що 4 листопада росіяни 5 разів обстріляли населені пункти Донеччини. З лінії фронту евакуйовано 169 людей, у тому числі 28 дітей. У Костянтинівці і Краматорську триває евакуація, в тому числі примусова евакуація дітей і підлітків. На 30 жовтня у Костянтинівці  лишались 132 дитини.

Нагадаємо, що у Костянтинівській громаді через безпекову ситуацію подовжили комендантську годину, з 7 жовтня вона діє з 15:00. Фронт наблизився на відстань 10 кілометрів, а армія РФ щодня обстрілює місто, у якому станом на жовтень залишалися близько 18 тисяч людей. 

Опалювальний сезон-2025 в Україні

Всі регіони України завершили підготовку до опалювального сезону. Обʼєкти соціальної інфраструктури опалюють з середини жовтня, переважну більшість будинків почали підключати з 1 листопада. Цього року тепло у будинках зʼявляється відповідно до індивідуального графіку кожної області. На це вплинув тепловий режим, а також кількість ремонтних та відновлювальних робіт. 

Нагадаємо, що 4 листопада через аварійні ситуації без тепла залишилися декілька абонентів. Зокрема, проблеми виникли через відсутність електропостачання. Також фіксувалися прориви тепломережі. 

Також Інформатор писав, як російські обстріли можуть впливати на наявність опаленя в містах України. Так, після масованого російського удару по українській енергетиці 26 серпня представники Міненерго, Укренерго та експерти з енергетики ділилися побоюваннями, що найвірогідніше, взимку українців чекають багатогодинні вимкнення світла. Але колапсу фахівці не передбачали, запевняючи, що опалення має працюватиме у більшості міст навіть за відсутності світла. 

Джерело