Зранку у п’ятницю, 20 грудня 2024 року, по Києву було застосовано комбінований ракетний удар. Били вісьмома ракетами, серед них – “Кинджали” (аеробалістика) та Іскандер/KN-23 (балістика). Уламки впали у чотирьох районах міста, найгірше прийшлося Голосіївському – там влучило у БЦ “Торонто” просто навпроти Миколаївського костелу (він також постраждав, але не суттєво), а також Шевченківському, де знову постраждав БЦ ЛУВР, що біля ст.м. Лук’янівська.
Передчуття великої атаки було ще з ночі: починаючи з 00:00 повітряну тривогу оголошували тричі. Зрештою, удари почалися близько 07:00 ранку – ППО почала збивати ворожі ракети. Найперше поступила інформація про біду з Голосіївського району, там уламки впали на дах БЦ “Торонто” – він займає цілий квартал між вулицями Антоновича й Великою Васильківською, просто навпроти Миколаївського костелу.
По одній з башт БЦ прилітало навіть двічі – зрештою, її горішнє приміщення розбило, там почалася пожежа. У ДСНС Києва уточнили: загорілося на 13 поверсі, крім того, внаслідок удару обвалилися конструкції на 15-й поверх – там шукали потерпілих. У “Торонто” постраждали двоє людей – одного з них, за словами міського голови Віталія Кличка, довелося ушпиталити.
Комплекс “Торонто-Київ” складається з бізнес-центру класу “А”, торгових площ, ресторанів та готелю Holiday Inn Kyiv. Поки невідомо, які з приміщень постраждали найбільше, втім, вікон не лишилося в усьому бізнес-центрі, а просто під ним запалали автівки. Одну з них вибуховою хвилею закинуло просто на паркан у кількох метрах над землею. Також зранку у п’ятницю журналісти зафіксували, як з готеля виїжджали його гості з валізами.
Саме у Голосіївському районі загинула одна людина. Ймовірно, це перехожий, якому не пощастило опинитися назовні в момент удару. Також постраждав Миколаївський костел, що розташований через вул. Велику Васильківську від споруди БЦ. На щастя, костел не зруйновано – але вибухова хвиля докотилася і до нього.
“В костелі, на щастя, немає руйнувань. Ліпнина не почала сипатись. Але вибило скло, причому як велике скління, так і шибки по боках, на вежах. Навпроти нас – так, серйозно. А от нам доведеться зашивати все фанерою, поки що ми чекаємо на комісію з Мінкульту. Це нелегкі роботи на висоті”, – розповів Інформатору отець Павло Вишковський ОМІ, настоятель київської парафії святого Миколая.
Другою локацією, де сталися “прильоти” уламків, була Лук’янівка. Візуально найбільші збитки – у багатостраждальному БЦ ЛУВР, що просто навпроти метро: в будівлі, яка й без того стояла законсервована, винесло залишки зовнішнього скління. Крім того, за даними ДСНС, тут (“у Шевченківському районі в адмінбудівлі”) сталося загоряння на площі 100 кв.м окремими осередками.
Ще у липні 2024-го в БЦ ЛУВР розповіли Інформатору, що приміщення не здають в оренду навіть у тій частині будівлі, що тоді діяла – тепер доведеться закрити весь БЦ цілком. Ця локація виявилася найгіршою у цілому Києві.
Як повідомив Віталій Кличко, у столиці внаслідок ракетного удару постраждали теплові мережі. Була пошкоджена газова труба “з подальшою розгерметизацією”. У підсумку, без опалення залишилися 630 житлових будинків, 16 лікувальних закладів, 17 шкіл та 13 дитсадків.
Київ атакували “Кинджалами” та “Іскандерами”: подробиці про руйнування по районах міста
Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що у п’ятницю, 20 грудня російські війська здійснили атаку на Київ, випустивши 8 ракет, серед яких аеробалістичні “Кинджал” та балістичні ракети типу “Іскандер”/KN-23. Уламки ракет впали в різних районах столиці, спричинивши пожежі та пошкодження інфраструктури. Екстрені служби працюють на місцях інцидентів, постраждалі отримують допомогу. Станом на 9:21 відомо про 9 постраждалих та одного загиблого.
А в ніч на 20 грудня ми писали, що по всій території України оголосили повітряну тривогу через загрозу ракетних ударів з боку Росії. Ворог підняв у повітря винищувачі МіГ-31К. Вони є потенційними носіями ракет типу “Кинджал”.