У Умєрова розповіли, чи були допущені зриви у забезпеченні армії у 2024 році

У Міністерстві оборони повідомили, що в 2024 році не було жодних зривів із постачанням для армії. Керівник ДП Міноборони “Державний оператор тилу” Арсен Жумаділов заявив, що система забезпечення значно покращилася. Міноборони виправило помилки у закупівлях після скандалів з якістю продукції.

За його словами, ситуація з постачанням речей та харчів значно покращилася, і наразі вже розпочалися закупівлі для армії на літній сезон 2025 року. Про це він розповів в інтерв’ю “УП Тиждень”.

Жумаділов також зазначив, що скандали, пов’язані з неякісною продукцією, такою як тушкованка та курятина, допомогли виявити слабкі місця в системі закупівель, що дозволило провести необхідні корективи. Коментуючи скандал щодо звинувачень Міністерства оборони у корупції, чиновник зазначив, що публікація українських експерток у “Дзеркалі тижня” під назвою “Міністерство саботажу” відкрила простір для ксенофобських спекуляцій, зокрема щодо кримських татар.

“Я поважаю свободу слова і право на будь-які висловлювання, але авторкам слід було зосередитися на об’єктивній критиці проблем Міноборони”, — підкреслив Жумаділов.

Нагадаємо, що стаття “Міністерство саботажу Умєрова”, опублікована минулого тижня, викликала суспільний резонанс. Її основною темою було показати неспроможність до нормальної роботи Міноборони, яким керує група партнерів по бізнесу Рустема Умєрова. Це Ленур Мамбетов і Снавер Сейтхалілєв, які влаштовані на невідповідальні посади позаштатних радників державного секретаря МОУ на громадських засадах. І також це заступник міністра Дмитро Кліменков, якому Умєров ввірив найбільші у грошовому вимірі потоки МОУ. Згодом видання “Наші гроші” писало, що Міністерством оборони України на чолі з Рустемом Умєровим керує група людей, поєднаних спільним бізнесом.

Хто ще вказує на корупцію у Міноборони

Антикорупційний активіст Віталій Шабунін звернув увагу на те, що виділені 10 мільярдів гривень для Агенції оборонних закупівель (АОЗ) із державного бюджету (на закупівлю критично необхідної зброї -ред.) не мають жодного стосунку до попередніх коштів, забраних в АОЗ. За його словами, нові гроші отримані шляхом скорочення витрат на обслуговування державного боргу.

Додаткові питання викликає якість деяких закупівель. Наприклад, нещодавно Шабунін також розкритикував Міністерство оборони через неякісні боєприпаси. За його словами, майже половина з партії у 54 тисячі мін виявилася бракованою та підлягає поверненню.

Цитуючи очільника “Укроборонпрому” Германа Сметаніна, активіст зазначає: “Із партій загальною кількістю 54 тисячі мін, поверненню підлягає приблизно 24 тисячі”. Шабунін упевнений, що пропустити таку кількість бракованих боєприпасів випадково неможливо. Він вимагає відповідей від міністерства, зокрема щодо відповідальності за подібні ситуації та заходів для запобігання їм у майбутньому.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Джерело