Україна може отримати від США велику кількість протипіхотних мін для посилення оборони. Відомо, що чинний президент Джозеф Байден після довгих коливань все ж схвалив ці постачання. Рішення було прийнято майже відразу після того, як Вашингтон дозволив Україні бити по Росії західними далекобійними ракетами.
Про це повідомляє газета The Washington Post. Відзначається, що доставка мін в Україну доволі довго була під питанням через кілька причин. Перша з них – сильне “антимінне” ліберальне лобі навколо Байдена (протипіхотні міни вважаються зброєю невибіркової дії). Друге – те, що Україна у 2005 році ратифікувала положення Конвенції про заборону протипіхотних мін.
З іншого боку, Росія, яка конвенцій не підписувала, широко використовує протипіхотні міни, в тому числі проти цивільного населення. Окрім цього моменту, в Білому домі стурбовані російським просуванням на сході України. В Пентагоні вже зазначили, що надання протипіхотних мін України – один з кращих варіантів допомоги.
Україна отримає від США “непостійні” міни. Вони з часом або автоматично самоліквідуються, або на них розряджається детонатор, роблячи міни неактивними. Також Україна взяла зобов’язання не мінувати густозаселені райони та територію Росії.
“Росія атакує українські лінії на сході хвилями військ, не звертаючи уваги на втрати, які зазнають. Отже, українці, очевидно, зазнають втрат, і все більше міст і селищ ризикують впасти. Ці міни були створені спеціально для боротьби саме з цим. Коли вони використовуються спільно з іншими боєприпасами, які ми вже постачаємо Україні, передбачається, що вони сприятимуть ефективнішій обороні”, – прокоментував рішення Байдена американський чиновник.
Допомога Україні від США
Адміністрація чинного президента США Джо Байдена раніше заявляла, що вирішила прискорити темпи передачі Україні решти виділеної допомоги у сфері безпеки. Йдеться про 6 млрд доларів, які спрямують на закупівлю зброї. А все тому, що після інавгурації Дональд Трамп може заблокувати поставки озброєння.
Раніше Трамп та кандидат у віцепрезиденти Джей Ді Венс розкритикували адміністрацію Байдена за витрати мільярдів на військову допомогу Україні, тоді як вся Європа в сукупності змогла зрівнятися лише із сумою, наданою Вашингтоном. Тим часом європейські лідери заявили, що їм потрібно зробити більше коштів у власну оборону.
За даними Пентагону станом на 6 вересня, США виділили понад $56,6 млрд на допомогу Україні у сфері безпеки з початку роботи адміністрації Байдена, зокрема приблизно $55,9 млрд від початку непровокованого повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ 24 лютого 2022 року.