Можливості України щодо захисту неба від російських безпілотників невдовзі зростуть. Київ та бельгійська Thales домовились про спільне виробництво спеціальних ракет для ППО. Ці ракети зможуть ще більш ефективно боротися з російськими безпілотниками, захищатимуть критичну інфраструктуру й загалом покращать спроможності української протиповітряної оборони. Цілком можливо, що очільник ЦПД Андрій Коваленко, якщо нещодавно анонсував зміну підходів у протидії російським шахедам, які ворог хоче запускати цілодобово, мав на увазі саме ці ракети.
Про те, що українська ППО невдовзі ракетами збиватиме російські безпілотники, повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Герман Сметанін в Telegram. Він підкреслив, що таким чином зміниться протидія російським дронам у бік більшої ефективності.
За словами Сметаніна, Україна спільно з бельгійською Thales на першому етапі взаємодії вироблятимуть ракети, а надалі співпраця передбачатиме як передачу технологій, так і відповідних комплектуючих них. Таким чином захист критичної інфраструктури в Україні вийде на новий рівень.
Які це можуть бути ракети для ППО?
Видання Defense Express припускає, що Україна та компанія Thales розпочнуть виробництво ракет FZ275 LGR, які вже використовуються Силами оборони України. Ці ракети мають калібр 70 мм та оснащені напівактивною лазерною системою наведення.
Ракета FZ275 LGR — це 70-мм високоточна ракета з напівактивним лазерним наведенням, призначена для ураження наземних і повітряних цілей з високою точністю. Вона є частиною лінійки легких керованих ракет від бельгійської компанії Thales.
Основні характеристики FZ275 LGR:
- Напівактивне лазерне наведення: Ракета наводиться на ціль за допомогою лазерного підсвічування, що дозволяє високоточне враження об’єктів, мінімізуючи побічні ушкодження.
- Калібр 70 мм: Це легка, але ефективна зброя, яку можна запускати з різних платформ — як з наземної техніки, так і з вертольотів, БПЛА, літаків.
- Дальність польоту: Ракета має дальність до кількох кілометрів, що дозволяє вести бойові дії на середній дистанції.
Ракета FZ275 LGR може застосовуватися для нейтралізації як дронів, так і бронетехніки чи укріплених позицій противника, що робить її універсальним засобом в арсеналі Сил оборони України.
Протягом жовтня 2024 року російські війська застосували 2023 ударних дрони для атак на цивільні та військові об’єкти в Україні. За даними Генштабу ЗСУ, українським захисникам вдалося знищити або придушити 1185 таких дронів, 738 були втрачені з локації, а 29 дронів вийшли за межі контрольованого повітряного простору. Загалом, з початку 2024 року ворог запустив по Україні 6987 ударних безпілотників, основною ціллю яких стали цивільна та критична інфраструктура країни.
Україна працює над появою балістичних ракет
В Україні вже невдовзі можуть з’явитися власні балістичні ракети. Британське видання The Telegraph зазначає, що українське конструкторське бюро “Південне” давно працює над новою розробкою. Мова йде про ракету “Грім-2”. Передбачається, що дальність удару цієї ракети орієнтовно складе 500 кілометрів, що змусить серйозно напружитись російських окупантів. Цікавим є той факт, що “Грім-2” – українська розробка, тож дозволу на удари ракетою вглиб РФ від союзників України потрібні не будуть.