Міністр оборони Рустем Умєров разом з українською делегацією планує незабаром відвідати Південну Корею. Причиною візиту буде прохання надати Україні військову допомогу, зокрема ракети до систем протиповітряної оборони та артилерії. Однак південнокорейські військові аналітики вважають, що Сеул не поспішатиме задовольнити потреби Києва.
Візит має відбутись у середу, 27 листопада. Українська сторона зустрінеться з представниками Південної Кореї та надасть список потрібного озброєння, який включає зенітні ракети та артилерійські установки. Про це повідомляє видання myNews з посиланням на власні джерела. Дослідник Інституту оборонного аналізу Південної Кореї Ду Джин Хо зазначив, що Сеул, ймовірно, буде обережним у питанні передачі озброєння.
“Південна Корея вислухає прохання України, але навряд чи зробить чітке зобов’язання надати зброю”, – заявив дослідник.
На його думку, уряд Південної Кореї займе позицію “вичікування”, спостерігаючи за військовою співпрацею між Росією та КНДР, перш ніж ухвалити остаточне рішення про надання необхідного озброєння Україні. Також він вважає, що на “обережність” Сеула впливають погрози Москви, опозиція з боку Національної асамблеї Південної Кореї та політичні наслідки, пов’язані з обранням Дональда Трампа на пост президента США.
Південна Корея наразі обмежує свою допомогу Україні лише нелетальними засобами, наприклад, протигазами та польовим провіантом, оскільки дотримується політики ненадання летальної зброї країнам, що перебувають у стані війни. Однак у виданні зазначають, уряд країни може переглянути свій підхід у цьому питанні. Це залежить від обсягу військової співпраці між Росією та КНДР, яка залучила північнокорейські війська до війни з Україною.
“Нещодавно президент Юн Сок Йоль натякнув на можливу зміну цієї позиції. Минулого місяця він заявив, що Сеул може розглянути можливість надання зброї, починаючи з оборонного обладнання і переходячи до летальної зброї залежно від обсягу військової співпраці між Росією та Північною Кореєю”, – зазначають у виданні.
Додаткове озброєння для України
Президент України Володимир Зеленський нещодавно заявив, що міністр оборони Рустем Умєров почав проводити зустрічі із партнерами щодо постачання додаткових систем ППО. Йдеться про нові системи протиповітряної оборони, які будуть здатні захищати українське небо від нових видів ракет, зокрема балістичних, які Росія почала застосовувати проти України. Зеленський вважає, що випробування Росією ракет через терор українського населення – міжнародний злочин. За його словами, РФ також “знущається” над позицією держав глобального півдня, зокрема Китаю та лідерів, які щоразу закликають “до стриманості”.
Також за інформацією джерел у Генштабі України, Київ ініціює переговори з США щодо постачання зброї, здатної збивати міжконтинентальні ракети. За даними джерел у Силах оборони, уряд проведе зустрічі із партнерами, зокрема американською стороною, із запитом на отримання відповідних засобів ураження для посилення протиповітряної оборони. Ймовірно, йдеться про модернізацію до ЗРК “Patriot” або нову систему Aegis. Про Aegis Combat System відомо, що це корабельний комплекс американського виробництва, який поєднує сучасні системи виявлення, управління та ураження цілей. Система оснащена зенітними ракетами SM-2 та SM-3, які призначені для нейтралізації повітряних загроз на великих відстанях.
Чи скасує Південна Корея заборону про постачання зброї Україні?
Південна Корея, ймовірно, може змінити свою позицію щодо постачання зброї Україні. Влада країни прагне спочатку з’ясувати, яку політику щодо України обере новообраний президент США Дональд Трамп, коли повернеться до Білого дому. Окрім того, Сеул не має достатньої підтримки всередині країни у питанні щодо прямих поставок зброї Києву.
На початку листопада міністр закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юл повідомив, що їх країна уважно спостерігає за війною в Україні, зокрема за тим, які переваги Північна Корея отримує від Росії, щоб визначити подальші кроки Сеулу. За його даними, влада Південної Кореї розглядає і відправку зброї Україні.