В Брянську в ніч з 10 на 11 грудня було дуже гучно. У великий нафтовий об’єкт, розташований у російському місті, була низка прильотів, після чого там почалася сильна пожежа. Російська влада поки що ніяк не коментувала атаку.
Про вибухи та пожежу написали місцеві канали. За їхніми даними, пожежа відбувається на місцевому нафтозаводі. Місцеві мешканці заявили, що чули від 6 до 10 вибухів, а заграву над підприємством бачить увесь Брянськ.
Зазначимо, що у місті знаходиться кілька великих нафтозаводів та нафтобаз, які могли стати об’єктами для атаки. Також через місто проходить нафтопровід “Дружба”, через який російський режим гонить нафту на Захід.
Україна “задзьобала” деякі російські НПЗ: що відомо
Згідно з інформацією п’яти джерел, Туапсинський, Ільський і Новошахтинський НПЗ працюють з перебоями або знизили потужність через слабку маржу та високі витрати. Українські атаки безпілотниками на ці підприємства на початку року ще більше знизили продуктивність.
Санкції та обмеження змушують заводи продавати паливо зі знижками, що суттєво знижує прибутковість. Водночас найбільші гравці ринку, такі як “Роснефть” і “Газпромнефть”, змушені призупиняти виробництво на ключових об’єктах, тоді як дрібні незалежні НПЗ накопичують борги, не маючи підтримки великих материнських компаній.
Інформатор повідомляв про декілька успішних дронових атак, які пошкодили установку для виробництва зрідженого нафтового газу в Туапсе. Однак установка для переробки сирої нафти залишилася неушкодженою. Після удару дронів 25 січня 2024 року Туапсинський НПЗ повністю припинив переробку та видобуток нафти на три місяці. Робота відновилася аж наприкінці квітня, доки завод знову не піддався атаці.
Крім того, в мережі публікували відео атаки дронів Служби безпеки України (СБУ) на нафтобазу в Ростовській області в ніч проти 13 липня. Російський охоронець намагався збити безпілотник з антидронової рушниці, але безуспішно. Після потужних вибухів загорівся резервуар з пальним, пожежі присвоїли найвищий ранг небезпеки.