Білий дім дозволив відправляти військових підрядників, які працюють на Армію США, для робіт в Україні. Підрядники будуть ремонтувати та обслуговувати західну техніку, яку передали Збройним силам України партнери. Адміністрація чинного президента США Джозефа Байдена дозволила це вперше з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Про це пише інформаційне агентство Reuters із посиланням на джерела в Білому домі. Зазначається, що рішення було ухвалено ще до виборів президента США – на початку листопада.
Рішення Білого дому дозволяє Пентагону надавати американським компаніям, які працюють на армію, контракти з виконання робіт в Україні. Це повинно значно прискорити технічне обслуговування і ремонт військової техніки, яку використовує Україна. Мова в першу чергу йде про винищувачі F-16 і системи протиповітряної оборони Patriot.
В Україну може приїхати від кількох десятків до сотень підрядників. З міркувань безпеки розміщуватися вони будуть якнайдалі від лінії фронту та в умовах секретності. Такий підхід дозволить ремонтувати пошкоджену та зламану західну техніку прямо в Україні – раніше більшість зразків доводилося відвозити у Польщу або Румунію.
Допомога Україні від США
Під час візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтона у вересні цього року Байден доручив Пентагону розподілити решту військової допомоги, яку було виділено Конгресом. За даними Пентагону на 15 жовтня, США за час роботи адміністрації Байдена виділили понад 59,8 млрд доларів на допомогу Україні у сфері безпеки, у тому числі 59,1 млрд – з початку повномасштабної війни у лютому 2022 року.
Проте в адміністрації Байдена неодноразово заявили, що допомога Україні від США може зменшитися після виборів президента. Цей сценарій реалізується навіть у випадку перемоги Гарріс – а переміг Дональд Трамп, що ще гірше.
Зазначимо, що Трамп та кандидат у віцепрезиденти Джей Ді Венс неодноразово критикували адміністрацію Байдена за витрати мільярдів на військову допомогу Україні, тоді як вся Європа в сукупності змогла зрівнятися лише із сумою, наданою Вашингтоном. Тим часом європейські лідери заявили, що їм потрібно вкласти більше коштів у власну оборону.