Очільниця волонтерського проєкту “Victory drones” Марія Берлінська озвучила своє ставлення до “непопулярного рішення”, яке останнім часом частіше підіймається у суспільстві. А саме до масової мобілізації жінок в Україні. На її думку, якщо цього не зробити, то країні доведеться здатися.
Відповідну думку Берлінська озвучила в інтерв’ю спецкореспондентці ТСН Наталі Нагорній. Вона заявила, що мобілізація жінок необхідна для збереження України. І якщо це відкладати й надалі, то країна може опинитись “у братських могилах”, як того хоче “руський мір”.
“Розумію, що це непопулярне рішення. Розумію, що і я підпадатиму під мобілізацію. Я колись пішла добровільно, і дуже багато моїх посестер пішли. Вже багато з них загинули. Нам треба обирати, адже ми хочемо, щоб наше плем’я вижило. Я не вважаю, що життя чоловіків коштує менше, ніж наше з тобою”, – заявила волонтерка.
Волонтерка додала, що потрібно цінити не тільки життя жінок, а й чоловіків. Звісно наразі жіноча частина населення України має привілеї та може виїхати за кордон, але не варто забувати про допомогу. Інакше триколор може висіти у Києві, а армія РФ займеться масовими вбивствами.
Також вона додала, що підготовку дітей для оборони країни потрібно починати з 5-6 класу. Наприклад, навчити маленьких українців літати на дронах й програмувати. Це допоможе їм у майбутньому не воювати.
“Якщо вам недостатньо стертих у попіл Маріуполя, Авдіївки, Бахмута та інших міст, то треба включатися в реальність. Я не хочу, щоб жінки воювали, не хочу, щоб чоловіки воювали, але я точно знаю, що єдиний спосіб встояти – підготувати все суспільство до війни: і чоловіків, і жінок”, – сказала вона.
Реакція військових
Військовий з позивним Каппа вже відреагував на заяву Берлінською. Він зазначив, що на початку повномасштабної війни більшість чоловіків стали на захист країни саме для того, щоб їх сім’ї жили спокійно.
“На початку вторгнення ми пішли на фронт для того, щоб наші сімʼї жили спокійно. Пройшло три роки і єдине, що придумала Україна — це боротись кількістю людей з країною, в якої населення у 5 разів більше ніж наше”, – написав він у Telegram.
Боєць додав, що вважав продовження протистояння російським окупантам геть по іншому. На його думку, найбільш правильним рішенням був перехід на технології, але не мобілізація жінок.
Мобілізація в Україні
Верховна Рада 10 листопада продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію в Україні до 7 лютого. Варто зазначити, що 10 листопада 2024 року припадає на 991-й день війни, а 7 лютого 2025 року – на 1080-й день війни в Україні. Тисячний день війни випадає на 19 листопада.
Під загальну мобілізацію підпадають чоловіки віком від 18 до 60 років. Проте за даними Міноборони, наразі загальна чисельність жінок у ЗСУ становить 68 000. Військовослужбовиць з них понад 48 000, а безпосередньо у зоні бойових дій перебувають близько 5 000 бійців жіночої статі.
18 жовтня Зеленський заявив, що пониження віку мобілізації до 18-21 року наразі не планують попри вимогу США. Мовляв, хто хоче приєднатися до лав ЗСУ, може це зробити за контрактом. За його словами, численні дискусії про зниження мобілізаційного віку в Україні є проблемою. Мовляв, це інформаційні вкиди, які дестабілізують суспільство.
Наразі мобілізація осіб віком до 25 років в Україні заборонена. Але є нюанс. Так, 9 жовтня Рада прийняла в цілому законопроєкт 11379-д про заборону мобілізації чоловіків до 25 років. Втім, станом на 24 жовтня його не підписав Президент, тому він не набув чинності.