Якщо Україна змушена буде залишити Курську область, це не дасть жодних додаткових переваг під час переговорів. Відтак, правильніше залишатися на зайнятих позиціях. Ставки у війні настульки високу, щоб дозволяти собі перепочинок зараз не можна.
Таку думку висловив генерал армії США у відставці, колишній командувач Об’єднаних Збройних сил НАТО в Європі Веслі Кларк, повідомляє “Суспільне новини”.
“Ми сподівалися, що вам вдасться захопити важливі військові об’єкти, але цього не сталося. Україна потрапила на територію, де російська оборона була слабкою. Не вдалося дістатися до великих підприємств або захопити Курськ, і не вдалося залучити достатньо російських сил на цей напрямок. Проте все, що вдалося зробити, було найкращим з того, що дозволяли сили. Це створює певний важіль для майбутніх переговорів. Тому цю операцію можна вважати вдалою”, — зазначив він.
Кларк також підкреслив, що на фронті Україна проявила гнучкість і ефективність в обороні, що дозволило розтягнути сили ворога та зірвати їхні плани по захопленню нових територій.
“Україна зміцнила свої війська — це важливий крок. Будувати армію в умовах безперервних бойових дій — це надзвичайно складно. Ми бачимо надзвичайну стійкість, силу та креативність українців”, — зазначив він.
Генерал також підкреслив, що ставки в цій війні надзвичайно високі, і для українців немає варіанту відступати через втому чи зупинятися заради тимчасового перепочинку.
“Це неможливо. Так мені пояснили самі українці. Люди розуміють, що саме на кону, які цілі переслідує Путін. Розуміють, що буде, якщо українська армія зазнає поразки… Так що так, це складна проблема. І ми хотіли б зупинити це. Але одне лише бажання всього не вирішить. Тому сподіваюся, лідерство президента Трампа, наполеглива праця генерала Келлога, стійкість і сила українців переконають Путіна, що він не може перемогти. І він таки поступиться”, – сказав Кларк.
Ситуація на Курщині
Глава держави Володимир Зеленський вдень 8 лютого розповів про ураження одного із пунктів управління росіян у Курській області, де ЗСУ провели серію штурмів. Внаслідок успішної атаки загинули два десятки старших офіцерів. Серед загиблих — як російські військовослужбовці, так і північнокорейські.
Раніше глава держави Володимир Зеленський розповів, що на лінію фронту на Курщині повернулись військові КНДР. Раніше їх відвели через значні втрати. Днем раніше про присутність військ Північної Кореї на Курщині повідомляв й глава ГУР МО Кирило Буданов.
Газета The New York Times наприкінці січня писала, що північнокорейські сили зазнали в боях великих втрат. На фронті їх буцімто не було близько двох тижнів, але вони, як зазначалося, ще можуть повернутися після додаткових навчань.