Покровськ на Донеччині пустує. Мешканці міста здебільшого його покинули – на вулицях немає жодної людини, тільки подекуди стоять поодинокі автівки. До цього важливого населеного пункту просуваються окупанти, на Покровський та Курахівський напрямки перекидають резерви.
Про те, що у Покровську не вирує життя, свідчать відео звідти. Більшість жителів виїхали, а опалення у тих будинках, які вціліли, не вмикають.
Покровськ майже порожній. Жодної людини на вулицях. Лінія фронта наблизилася впритул до міста. Мешканці здебільшого його покинули. pic.twitter.com/NepLBJ8DAE
— Інформатор (@informatorua) November 29, 2024
Лінія фронту вже наблизилася до Покровська впритул. На вулицях міста поставили “зуби дракона”.
Попри те, що вулиці Покровська пусті, днями очільник Донецької ОВА Вадим Філашкін повідомляв, що наразі у місті налічується близько 11,5 тисяч людей. Серед них є 32 дитини.
“Гуманітарна обстановка у місті Покровськ, де перебувають близько 11,5 тисяч людей і 32 дитини, вона більш-менш стабільна. Працюють і благодійні організації, гуманітарні, Укрпошта, декілька крамниць”, – розповів він.
Філашкін закликав мешканців виїжджати з Покровська через постійні обстріли Росії. Ворог обстрілює місто майже кожного дня FPV-дронами, керованими авіабомбами та ствольною артилерією.
Яка ситуація на Покровському напрямку
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський відвідав позиції ЗСУ на Донеччині. В результаті поїздки на фронт він розпорядився підтягнути резерви для Сил оборони на Курахівському та Покровському напрямках. Зокрема, воїни отримають додаткові боєприпаси, озброєння та військову техніку.
За даними Генштабу ЗСУ, протягом 29 листопада на фронті відбулося 123 бойових зіткнень з ворогом. Основні зусилля окупанти прикладають на Курахівському, Времівському та Покровському напрямках, де провели понад половину від усіх атак на території України.
Окрім того, російські окупанти наближаються до селища Удачне, де працює шахтоуправління Покровське – єдина в Україні шахти зі стратегічними запасами коксівного вугілля. Цей промисловий об’єкт є стратегічним активом України для металургійної галузі, адже тут добувають рідкісне коксівне вугілля (марка “К”), яке необхідне у циклі виробництва сталі на найбільших металургійних комбінатах країни.
Втрата цього об’єкта у разі захоплення Покровська призведе до обвалу у металургії мінімум на 50%. Як кажуть експерти, замість нарощування виробництва до 10 млн тонн, воно може впасти до 3,5 млн тонн на рік і навіть нижче.