У Київському водосховищі біля села Лебедівка місцевий мешканець виявив російський безпілотник. Водолази-сапери ДСНС вилучили безпечні залишки БпЛА з води та показали його світлини. Найімовірніше, йдеться про “Орлан-10”, багатоцільовий дрон-розвідник, який РФ використовує у тому числі в якості фальш-цілі при масованих атаках на Київ.
Про знахідку повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій. Згідно з її релізом, житель села Лебедівка Вишгородського району під час прогулянки виявив на воді безпілотний літальний апарат. Він повідомив про це правоохоронців, і до Лебедівки вирушили спеціалісти ДСНС.
“На місце події прибули водолази-сапери Мобільного рятувального центру швидкого реагування ДСНС України. Рятувальники обстежили акваторію та вилучили безпечні залишки БпЛА”, – йдеться у повідомленні.
Судячи з фото, що надали у ДСНС, йдеться не про “Шахед” (або “Shahed 136”, що збирають за іранською ліцензією на заводах у Росії), а про власну російську розробку – БпЛА “Орлан-10”. Це багатоцільовий безпілотний авіакомплекс, що призначений для ведення спостереження за локальними об’єктами. Їх виробляють у ТОВ “Спеціальний технологічний центр” у м. Санкт-Петербург.
Цікаво, що в Україні такі БпЛА можуть використовувати, як “фальш-цілі”, у одній зграї з дійсно небезпечними Shahed 136. Останні несуть на собі бойові заряди, а менші безпілотники створюють видимість масовості атаки та відтягують на себе увагу та засоби протиповітряної оборони, про що днями розповідав Інформатору авіаційний експерт, колишній інженер з випробувань КБ “Антонов” Костянтин Криволап.
Хитрощі росіян та ідея розмістити у Києві прив’язні аеростати проти Шахедів
Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про хитрощі, до яких вдається ворог, аби його БпЛА проникали до повітряного простору української столиці. Так, їх запускають на різній висоті, великими зграями та трьома хвилями. Саме тому силам ППО стає з кожним разом все складніше збивати ворожі дрони.
Також ми писали про те, що Київ пропонують захистити від атак Шахедів за допомогою новітньої системи спостереження та радіолокаційного виявлення дронів. Її можна розміщувати на літальних апаратах-прив’язних аеростатах. На трос чіплятиметься кабель, який з’єднуватиме їх з командним пунктом напряму. Саме такі апарати вже закуповує Польща, а супротивник використовує подібні аеростати у глибині своєї території з комунікаційною метою.