В Україні з початку повномасштабної війни за станом здоров’я з військової служби у запас звільнили 41 особу вищого офіцерського складу. Списали військовослужбовців за висновками ВЛК. Водночас до служби в армії за цей час приєднався один генерал.
Про це пише “Радіо Свобода”. Таку інформацію виданню надало Головне управління комунікацій Збройних Сил України.
“За інформацією, наданою кадровим центром Збройних сил України, повідомляється наступне: за час повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України, в період з 24.02.2022 по 01.08.2024 з військової служби у запас за станом здоров’я звільнена 41 особа вищого офіцерського складу”, – йдеться в заяві.
Повідомляється, що також за цей період одного військового вищого офіцерського складу було прийнято на військову службу. “Радіо Свобода” уточнює, що до вищого офіцерського складу зазвичай входять офіцери, які займають стратегічні командні посади або мають найвищі військові звання, зокрема, генерал-майор, генерал-лейтенант, генерал-полковник.
“Запит “Радіо Свобода” стосувався того, скільки генералів списалися в запас за час повномасштабного вторгнення за висновками військово-лікарських комісій”, – йдеться у повідомленні.
Армію покинув генерал Марченко
На початку листопада генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко, відомий своєю успішною обороною Миколаєва на початку повномасштабного вторгнення Росії, заявив про своє звільнення з військової служби через проблеми зі здоров’ям. За словами генерала, рішення залишити службу стало одним із найважчих у його житті. Він зазначив, що служба у війську вимагає жертв, зокрема і для здоров’я, тож, за його словами, без належного відновлення вона може втратити сенс.
Цей крок генерала Марченка викликав значний резонанс. Адже нещодавно він дав інтерв’ю, в якому висловив занепокоєння щодо поточної ситуації на фронті, зокрема щодо операцій на Курщині та на Донеччині.
При цьому Інформатор разом з військовими експертами оцінив, чи доречно генералові Дмитру Марченку, який нині поза службою, критикувати стан справ на фронті та операції ЗСУ. Зокрема, військові експерти визначили чіткі критерії для терміну “обвал фронту” та оцінили операцію на Курщині.
Нагадаємо, що джерело Інформатора повідомляє, що головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського хочуть відправити у відставку, але не можуть. Річ у тому, що заміна Головнокомандувача української армії може ще більше зіпсувати й так складку ситуацію на фронті.