Рік тому, наприкінці грудня 2023 року, РНБО ввела санкції проти одного з найбагатших бізнесменів країни — Вадима Єрмолаєва. Наразі підприємець спілкується з СБУ, намагаючись відновити своє добре ім’я. Та попри санкції та збитки продовжує допомагати ЗСУ. Про це Вадим Єтмолаєв розповів в інтерв’ю РБК.
“Я в принципі не вважаю правильним розповідати про благодійність, долі й життя людей не є підґрунтям для реклами. У Дніпрі рівень нашого залучення й участі у вирішенні проблем міста і фронту всі знають. Але раз уже ви запитали — за 2,5 року війни ми направили на підтримку військових близько 83 мільйонів гривень. І це я підрахував на швидку руку. Ми регулярно допомагаємо військовим на передовій, бойовим медикам, прифронтовим лікарням. Допомога найрізноманітніша — від медикаментів та оргтехніки до купівлі автомобілів, дронів, тепловізорів, лікування та реабілітації поранених”, – каже Вадим Єрмолаєв.
Попри всі негаразди, продовжує працювати благодійний фонд Кiddo, яким керує дружина підприємця Ганна Єрмолаєва. За весь час існування фонду було надано допомогу важкохворим дітям і лікарням на суму 100 млн гривень.
Це якийсь сюрреалізм – Вадим Єрмолаєв не розуміє причини накладання на нього санкцій
“Я не володію і не керую жодним бізнесом у Криму. Це юридично і концептуально неможливо. Це якийсь сюрреалізм. Ми ніколи не контактували з російською стороною, у мене ніколи не було активів у країні-агресорі. Ще до анексії я був інвестором у конкретний бізнес, але жодних вигод від нього не отримував”, – сказав Вадим Єрмолаєв в інтерв’ю РБК.
За словами підприємця, йдеться про три підприємства, які займалися вирощуванням винограду, виробництвом вина та коньяку. Усі ці активи були націоналізовані окупантами тим самим указом, яким вилучали майно президента України Володимира Зеленського. Тобто після анексії Криму РФ забрала частину активів, у які Вадим Єрмолаєв раніше інвестував.
“Ми намагалися вивести вкладені ресурси, але марно, і до кінця 2015 року наші спроби припинилися. Керівництво цих підприємств повідомило, що їх залякують і змушують перереєструватися за законами країни-агресора. Ми попередили, що вони не повинні цього робити, оскільки це спричинить кримінальну відповідальність. Але нам невідомо, який тиск на них чинили з іншого боку. У результаті вони самостійно ухвалили рішення й припинили з нами спілкування. Ми все втратили”, – сказав пілприємець.
Я засуджую вторгнення, я зневажаю наших ворогів і вважаю, що вони понесуть відповідальність за те горе, яке принесли на українську землю, – Вадим Єрмолаєв
За словами підприємця, він надав докази СБУ, і вони їх розглядають.
“Моя позиція щодо війни і росіян категорична й різка, і, боюся, вам доведеться “запікати” частину відповіді, щоб моя оцінна лексика до дій наших ворогів виглядала прийнятно для вашого видання. Я засуджую вторгнення, я зневажаю наших ворогів і вважаю, що вони понесуть відповідальність за те горе, яке принесли на українську землю і в моє рідне місто, якому я присвятив усе своє життя. У мене за природою і визначенням не може бути жодних зв’язків із окупантами. Є лише колосальний негатив до того лиха, яке Росія принесла Україні, моїй родині, моїм близьким і всім людям, які живуть в Україні”, – каже підприємець.
За словами вадима Єрмолаєва, на тимчасово окупованих територіях, у перші дні, чеченські бойовики вивезли зі складів сільськогосподарську техніку на суму 15 мільйонів євро. А також 175 напіввагонів — ще одна безповоротна втрата на 8 млн євро. Це сталося в Мелітополі й Херсоні, де були великі запаси нової техніки, запчастин та інших матеріалів.