У Кременчуці школярів переводять на дистанційну форму навчання 17 січня через можливу загрозу ракетних ударів. Місцева адміністрація зазначила, що це рішення було ухвалене на основі повідомлення оперативного командування “Харків”. Зазначено, що йдеться не тільки про потенційні удари по Кременчуку, а й по інших об’єктах в Україні.
“Відповідно до листа оперативно-тактичного угруповання “Харків” наполегливо рекомендуємо 17 січня 2025 року не ігнорувати сигнали “Ракетна небезпека” та “Повітряна тривога”. У разі виробничої можливості, просимо вжити заходів для організації праці дистанційно цього дня. Районним військовим адміністраціям доручено довести зазначену інформацію до органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, що знаходяться на території відповідного району”, – зазначється у відповідному листі.
Найчастіше державні установи отримують попередження про повітряні удари противника, що готуються. В основному, вони не розголошуються. Так, за даними Інформатора, 14 січня апарат Верховної Ради також отримав попередження про можливий масований обстріл України з повітря.
За попередніми даними, Росія часто здійснює ракетні удари “парами” з інтервалом у 2-3 тижні. Під час минулої атаки 15 січня було використано близько 40 ракет, і хоча “Кинджали” не були застосовані, загроза нового удару залишається актуальною. Практика свідчить, що агресор накопичує до 100 ракет, що робить наступну атаку ймовірною.
Водночас варто зазначити, що загроза повітряних ударів з боку Росії актуальна щодня з початку війни. Інформатор радить мешканцям заряжати гаджети та павербанки на випадок, навіть якщо це попередження виявиться хибним.
Атака РФ 15 січня: подробиці і ризики для ГТС
Нагадаємо, що 15 січня Росія завдала чергового масованого ракетного удару по Україні, випустивши понад 40 ракет, серед яких були балістичні. Основними мішенями стали об’єкти енергетичної та газової інфраструктури. Сили ППО змогли знищити понад 30 ракет та нейтралізувати понад 70 ударних дронів.
У “Нафтогазі України” вже прокоментували цю атаку. Т.в.о. голови правління НАК Роман Чумак заявив, що всі підприємства Групи Нафтогаз працюють в штатному режимі. Постачання газу для людей відбувається безперебійно, без відключень. Всі наслідки ворожої атаки ліквідовані впродовж доби. Росіяни вчергове хотіли залишити Україну без газу та тепла.
Член комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк зазначив, що росіяни не вразили газосховище на Заході України, пошкоджено тільки наземне обладнання. За його словами, мета ворога – щоб вибухнуло наше газосховище.