Збираємося у похід: Залужний поділився спогадом-ребусом про Донбас, який зрозуміли не всі

Ексголовком ЗСУ Валерій Залужний у понеділок поділився у Facebook спогадом, який зрозуміли не всі. У понеділок він виклав світлину за 2014 року, де генерал стоїть, обійнявши військовослужбовця Олексія Купенка. “Збираємося у похід”, вказано там російською. Інформатор зʼясував, про що йдеться. 

“Світлина вперше була опублікована у листопаді 2014, але події, яким вона передувала – це було влітку того року. Пан генерал тоді був заступником командувача сектора “С” на Донбасі. І той похід, про який він згадав – це звільнення Дебальцевого, кінець липня 2014 року. Це точно”, – розповідає Інформатору пресофіцер ЗСУ, який просив не вказувати його імʼя. 

У межах АТО сили ЗСУ звільнили Дебальцево 28 липня 2014 року. Тому передувало звільнення інших міст Донбасу – Словʼянськ, Краматорськ, Костянтинівка, Дружківка. Донецьк разом із Горлівкою тоді були “розрізані”, кільце навколо Донецька звужувалося. Тоді, у 2014, Залужний так описував своє враження від призначення: 

“Оперативне командування нині є справді найкращим. І цьому є низка причин. По-перше, його основу становлять бригади колишнього 8-го армійського корпусу. Це найбоєздатніші бригади на момент початку бойових дій на сході України. Саме вони були найкраще підготовлені, оснащені і прийняли на себе перший удар війни. І вони перебувають в оперативному командуванні”, – розповідав він в інтервʼю Армія Inform. То інтервʼю зберіглося у web-архиві. 

Підписники у Facebook згадують події десятирічної давнини. Зокрема відзначають: Залужний та Купенко на світлині – у формі старого зразка. “Піксель” зʼявиться ще через рік. 

“Спокій та впевненість Валерія Федоровича надавав усім сил”, – згадував учасник звільнення Дебальцевого Віталій Мєшко з міста Суми. 

“Так хочеться, щоб ви повернулись і навели лад”, – пише Людмила Василенко з Черкас. 

У 2015 році навколо Дебальцевого утворився відомий “котел” – підрозділи ЗСУ опинилися у оточенні. На той час командувачем сектору “С” був Олександр Сирський, який, як вважають учасники тих подій, посприяв утворенню котла. Зокрема таку думку під час призначення Сирського головкомом ЗСУ висловлював учасник подій 2014 – 2015 року атовець Євген Шевченко. 

Під час боїв за Дебальцівський плацдарм українські військові зазнали значних втрат. 18 лютого 2015 року бійців вивели з Дебальцівського виступу.

“Навряд чи головком згадав ті події, щоб продемонструвати різницю із тим, що відбувається на Донбасі зараз, – каже наш співбесідник з ЗСУ. – Але люди можливо сприймають це саме так. Тобто багато хто вважає, що ситуація у ЗСУ потребує змін. Але Валерій Федорович навряд чи на щось натякає. Мабуть йому просто нагадав Facebook про те, що він запостив рівно 10 років тому”. 

Ситуація на Донбасі погіршується

У вівторок, 5 листопада військові аналітики повідомили про суттєве погіршення ситуації навколо Курахового. Місто перетворилося на епіцентр напруженої військової ситуації, де українським збройним силам (ЗСУ) загрожує оточення через активні дії російських військ. Окупанти наступають з північного сходу та південного заходу.

За даними аналітика Bild Юліана Репке, російські війська вже досягли берегів Курахівського водосховища, просуваючись у напрямку ключових позицій українських сил. Уникнути Курахівського котла ЗСУ можуть шляхом відступу, зауважив аналітик Bild. 

Також за повідомленням Bild, російські війська після захоплення Селідово наближуються до кордонів Дніпропетровської області. За розрахунками експертів, до межі Дніпропетровщини вже залишився 21 кілометр. 

 

 

Джерело