ЗСУ знищує все більше техники на Харківщині: ворог нарощує застосування механізованих підрозділів

Українські захисники протягом доби 15 квітня знищили та пошкодили понад 100 одиниць озброєння і техніки російських окупантів. Серед них – понад півсотні безпілотників. Крім того, було ліквідовано 66 російських військових.

Про це повідомили в оперативно-тактичному угрупуванні “Харків” у Telegram. Зазначається, що безповоротно ворог втратив 28 військових.

“За минулу добу ворог втратив 66 осіб, з них 28 – безповоротно. Також на нашому напрямку загарбники втратили знищеними та пошкодженими 101 одиницю озброєння та військової техніки”, – йдеться у повідоменні. 

Зазначається, що було пошкоджено танк, дві бойові броньовані машини та сім артилерійських систем росіян. А ще – два засоби РЕБ, 23 автомобілі, 13 одиниць спецтехніки і 53 безпілотники ворога.

Українським захисникам вдалося знищити 94 укриття для особового складу російських загабників. Крім того, два місця зберігання боєприпасів і три місця зберігання паливно-мастильних матеріалів противника були знищені протягом 15 квітня на Харківському напрямку.

“Минулої доби російські окупанти завдали трьох авіаударів із застосуванням дев’яти КАБів, залучили 152 дрони-камікадзе, також здійснили 705 обстрілів позицій захисників України. Спроба ворога прорвати оборонні рубежі наших захисників в районі Вовчанська успішно відбита”, – додали в ОТУ “Харків”.

РФ повертає на фронт броню

Останнім часом РФ проводила атаки піхотою, штурми здійснювалися малими групами. Інформатор вже писав, що після тривалого періоду переважного використання піхоти в атаках російські війська знову масово залучають бронетехніку до бойових дій.

Експерти ISW повідомляють про збільшення атак із застосуванням танків, БМП та цивільної техніки вздовж усієї лінії фронту. Водночас українські захисники тримають оборону та завдають ворогу значних втрат.

ISW зазначає, що з кінця 2024 року росіяни почали компенсувати нестачу бронетехніки, задіюючи мотоцикли, цивільні автівки й навіть всюдиходи (АТВ) для підтримки піхотних штурмів. Це пов’язують із втратами техніки влітку та восени й страхом їх подальшого зростання.

Джерело