Державна інформаційна агенція Північної Кореї (KCNA) повідомила про запуск міжконтинентальної ракети КНДР, який відбувся у четвер, 31 жовтня. Пуск здійснили за наказом лідера Кім Чен Ина, а показники польоту нібито перевищили аналогічні дані з будь-яких попередніх ракетних запусків. Подія відбулася на тлі численних повідомлень про те, що військові Північної Кореї переміщені до РФ для участі у війні проти України.
Про запуск ракети, що здатна пролетіти 17 тис. кілометрів, повідомили у виданні Defense Express. Там зазначили, що Кім був присутній на місці запуску. Цей перший запуск за майже рік став тестом, який міг продемонструвати нову, більш маневрену зброю, що націлена на материкову частину США, і можливо, це спроба привернути американську увагу напередодні виборів наступного тижня. Також він відбувся на фоні попереджень Вашингтона про те, що північнокорейські війська у російській формі прямують до України, ймовірно, щоб підсилити російські сили і приєднатися до війни.
Речник Ради національної безпеки США Шон Саветт назвав запуск “відвертим порушенням” кількох резолюцій Ради Безпеки ООН, що “безглуздо підвищує напруженість і ризикує дестабілізувати безпекову ситуацію у регіоні”. Він зазначив, що США вживають усіх необхідних заходів для забезпечення безпеки американської території та її союзників у Південній Кореї та Японії.
Об’єднані начальники штабів Південної Кореї повідомили, що Північна Корея могла випробувати нову твердопаливну міжконтинентальну балістичну ракету. Ракети з твердими паливами легші для переміщення та приховування і можуть бути запущені швидше, ніж рідинно-паливні.
Японський міністр оборони Ген Накатані повідомив журналістам, що ракета, можливо, була новою, оскільки тривалість її польоту становила 86 хвилин, а максимальна висота перевищила 4,350 миль, що перевищує відповідні дані попередніх північнокорейських ракетних випробувань, з чим погодилися і в Південній Кореї.
Як Південна Корея, так і Японія засудили запуск Північної Кореї за загрозу міжнародному миру та повідомили, що тісно координують дії з США. Південна Корея та США планують двосторонні військові навчання, а також тристоронні з Японією у відповідь на загрози з боку Північної Кореї.
Відомо, що північнокорейська ракета, ймовірно, була випущена з 12-вісного пускового пристрою, найбільшої мобільної платформи, про яку Північна Корея оголосила у вересні. Поява цього обладнання викликала зовнішні спекуляції про те, що Північна Корея може розробляти міжконтинентальну балістичну ракету, яка є більшою за існуючі. Востаннє КНДР тестувала міжконтинентальну балістичну ракету в грудні 2023 року, коли була запущена твердопаливна Hwasong-18.
Військові КНДР на службі у РФ
Протягом останніх двох років Кім використовував вторгнення Росії в Україну як можливість для активізації випробувань озброєнь і погроз, а також розширення військової співпраці з Москвою. Південна Корея, США та інші країни звинуватили Північну Корею у скеруванні тисяч своїх військовослужбовців для підтримки російських зусиль у війні з Україною. Вони стверджували, що Північна Корея вже відправила Росії артилерію, ракети та іншу зброю.
У середу, 30 жовтня, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що північнокорейські війська у російській формі та з російським обладнанням прямують до України, назвавши це небезпечним і дестабілізуючим розвитком подій. Остін зазначив, що “ймовірність досить висока”, що Росія використає ці війська в бойових діях. Цілком ймовірно, що Північна Корея захоче від росіян ядерні технології, підводні човни, супутникові дані. Крім того, КНДР може попросити в обмін на військових і технології балістичних ракет.
Південна Корея повідомила у середу, що Північна Корея відправила більше 11000 військовослужбовців до Росії. Понад 3000 вже були переміщені ближче до бойових дій на заході Росії.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.