Трамп призначить лояльного Кеша Пателя на посаду директора ФБР: що про нього відомо

Новообраний президент Дональд Трамп хоче призначити лояльного Кеша Пателя директором ФБР, зробивши ставку на відданого союзника для кардинальної трансформації провідного правоохоронного органу США та очищення уряду від, на його думку, “змовників”. Призначення Пателя – чергова “бомба” від Трампа, яка кидає виклик вашингтонському істеблішменту, і показує, наскільки далеко можуть піти республіканці у підтримці його кандидатур.

“Я з гордістю оголошую, що Кеш Патель стане наступним директором Федерального бюро розслідувань. Кеш – блискучий юрист, слідчий та борець за принципи “Америка передусім”, який присвятив свою кар’єру викриттю корупції, захисту справедливості та безпеці американського народу”, – написав Трамп у суботу ввечері на платформі Truth Social.

Призначення Пателя відповідає поглядам Трампа про необхідність радикальних змін у правоохоронних та розвідувальних органах. Він також висловлював бажання поквитатися з тими, кого вважає своїми супротивниками.

Цей крок демонструє, як Трамп, розлючений тривалими розслідуваннями проти нього прагне поставити на чолі ФБР та Мін’юсту близьких союзників, які будуть захищати його, а не контролювати. Трамп зазначив, що Патель “відіграв ключову роль у викритті обману з “російським втручанням”, залишаючись прихильником правди, в ідповідальності та Конституції”.

Чи буде кандидатура Пателя затверджена, залишається невідомим, навіть за умов республіканської більшості в Сенаті. Водночас Трамп припустив можливість використання призначень на час канікул Сенату для просування своїх обраних кандидатів.

Патель замінить Крістофера Рея, якого сам Трамп призначив у 2017 році, але який швидко втратив його підтримку через розбіжності в поглядах, зокрема після обшуку в маєтку Трампа у Флориді у зв’язку з секретними документами та розслідувань, які завершилися його обвинуваченням.

Що відомо про Кеша Пателя

Раніше Патель пропонував значно скоротити масштаби діяльності ФБР, що контрастує з підходом попередніх директорів, які прагнули збільшити фінансування бюро. Він також виступав за закриття штаб-квартири ФБР у Вашингтоні та перетворення її на “музей глибинної держави”.

Хоча Міністерство юстиції США у 2021 році припинило практику таємного вилучення телефонних записів журналістів, Патель заявив, що має намір активно переслідувати чиновників, які передають інформацію ЗМІ, і змінити законодавство для спрощення подання позовів проти журналістів.

У грудневому інтерв’ю Стівену Беннону Патель сказав, що разом з іншими планує “знайти змовників не лише в уряді, але й у ЗМІ”.

“Ми будемо переслідувати людей у ЗМІ, які брехали про американських громадян і допомагали Джо Байдену фальсифікувати президентські вибори. Ми знайдемо спосіб зробити це кримінально чи цивільно. Але будьте готові”, – заявляв Патель, маючи на увазі вибори 2020 року. 

Патель, син індійських мігрантів і колишній громадський захисник, кілька років працював прокурором у Міністерстві юстиції, перш ніж привернув увагу адміністрації Трампа як співробітник Постійного комітету Палати представників з розвідки.

Трамп цінує Пателя більшою мірою за лояльність, ніж за експертність, вважає колишній заступник радника з національної безпеки при республіканці Чарльз Купперман. За його словами, у 2019 році Трамп задумався над тим, щоб “зробити Кеша політичним катом, щоб виявити та звільнити людей у ​​штаті Білого дому, які не були настільки лояльні, як він вважав за потрібне”, а Патель “зробив би це миттєво”.

Серед прихильників Трампа Патель вважається суперечливою фігурою. Його призначення на посаду директора ФБР, де він мав би широкі повноваження розслідувати політичних ворогів президента, допомагати розсекречувати конфіденційну інформацію та проводити чистку кар’єрних державних службовців, викликають занепокоєння

“Кеш лякає в бюро”, — раніше повідомило CNN джерело.

Як відзначає CNN, директори ФБР обіймають 10-річні терміни частково для того, щоб це захистило лідера бюро від політичного тиску. Директори ФБР посідають десятирічні терміни внаслідок закону після Вотергейта, ухваленого у відповідь на суперечливе 48-річне керівництво агентством Дж. Едгара Гувера.

Водночас порушення цієї норми не є новим для Трампа, який звільнив Джеймса Комі невдовзі після вступу на посаду в 2017 році. Комі, який очолював ФБР під час розслідування втручання Росії в президентські вибори 2016 року, а також суперечки щодо електронної пошти Гілларі Клінтон, був звільнений Трампом у травні 2017 року, пропрацювавши на цій посаді понад три роки.

Келлог стане спецпредставником по Україні

Новообраний президент США Дональд Трамп розглядає кандидатуру генерал-лейтенанта у відставці Кіта Келлога для призначення на посаду спеціального посланника в Україні. За словами трьох анонімних джерел, Келлог, який раніше працював головою апарату Ради національної безпеки у Білому домі під час президентства Трампа (2017–2021), представив йому план врегулювання конфлікту між Україною та Росією. План Келлога включає заморожування ліній фронту в їхньому поточному стані та організацію переговорів між Києвом і Москвою.

Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Джерело