“Ударів завдає не Україна”: У Кремлі пригрозили загостренням війни через дозвіл бити вглиб РФ

Прессекретар російського правителя Дмитро Пєсков у понеділок, 18 листопада, заявив, що у Кремлі звернули увагу на публікацію The New York Times про те, що президент США Джо Байден дозволив Україні бити американськими далекобійними ракетами ATACMS по території Росії. Він нагадав про раніше озвучену Володимиром Путіним позицію, що такі удари будуть розцінюватися як безпосередня участь НАТО у війні. При цьому Пєсков підкреслив, що у РФ дізналися про дозвіл зі ЗМІ, офіційних повідомлень Пентагону щодо цього питання не було. 

Про те, що у Кремлі читали про дозвіл на удари вглиб РФ, прессекретар російського правителя Пєсков повідомив під час брифінгу з пресою. Він також сказав, що позиція РФ щодо цього питання залишилася незмінною.

“Ми звернули увагу на публікації, щоправда, без посилань на офіційні джерела. Позицію президента було сформульовано на культурному форумі у Петербурзі. Там усе сказано дуже чітко. Рекомендую ще раз ознайомитись із цими словами”,— сказав Пєсков журналістам.

Він також додав, що Кремль чув про рішення американського президента тільки від західних ЗМІ. Офіційних повідомлень у РФ не чули і не бачили.

“Якщо таке рішення справді було ухвалено – це якісно новий виток напруженості та якісно нова ситуація з погляду залучення Сполучених Штатів до цього конфлікту”, — каже Пєсков.

За його словами, “ударів завдає не Україна, а ті країни, які дають дозвіл”. “Наведення на цілі, інше обслуговування виконують не українські військові, це роблять військові спеціалісти із західних країн. Це кардинальним чином змінює їх модальність (Заходу та США) залучення до українського конфлікту. У цьому небезпека та провокаційність цієї ситуації”, – цитує речника Путіна “РИА Новости”.

Що говорив Путін про удари вглиб РФ

12 вересня правитель Росії Володимир Путін заявив під час Санкт-Петербурзького міжнародного форуму об’єднаних культур, що застосування Україною західної зброї великої дальності для ударів по Росії означатиме, що США та країни НАТО безпосередньо беруть участь у військовому конфлікті з Росією. Тоді Путін запевняв, що нібито ЗСУ не зможуть самостійно використовувати далекобійну зброю, оскільки їм потрібні розвіддані ЄС та США, а також допомога військових НАТО.

Що відомо про дозвіл бити вглиб РФ від США

17 листопада видання The New York Times повідомило, що президент США Джо Байден дозволив Україні використати далекобійні ракети ATACMS для ударів по Росії. Рішення пов’язане з появою військових КНДР у Курській області РФ, тому цілями можуть стати російські та північнокорейські війська, які загрожують українським силам у Курській області. Проте Байден може дозволити Києву використати далекобійну зброю і в інших місцях, повідомили неназвані американські чиновники. За інформацією Reuters, Київ збирається вдарити далекобійною зброєю по Росії найближчими днями.

Згодом видання Axios уточнило, що спершу удари вглиб РФ можуть обмежуватися лише Курською областю, де присутні війська КНДР. Утім, це ще не означає, що дія дозволу бити ATACMS не зможе розширюватися у перспективі.

Водночас видання Le Figaro видалило раніше опубліковану інформацію про те, що Франція та Великобританія дали Україні дозвіл на використання далекобійних ракет Storm Shadow та SCALP для ударів по РФ. Статтю оприлюднили увечері 17 листопада. Інших підтверджень цієї інформації не було, тож тепер не зрозуміло, чи було подібне рішення ухвалено.

 

Джерело