У 21-річної італійки текла кров з обличчя, незважаючи на відсутність травм чи порізів. Причому це відбувалося впродовж трьох років, а раптова кровотеча мога продовжуватись від 1 до 5 хвилин. Це не було пов’язано з фізичною активністю, а могло статися, наприклад, коли дівчина спала. Пацієнтка помітила, що епізоди кровотечі здавалися сильнішими, коли вона перебувала у стресі. Дівчину госпіталізували до лікарні після кровотечі з обличчя та долонь без видимої причини, повідомляє LiveScience.
У лікарні молода жінка захворіла на депресію та переживала напади паніки. Дівчина дуже соромилася цих кровотеч, й це змінило її спосіб життя. Оглядаючи її, лікарі помітили виділення кров’яної рідини з її обличчя. Медики дослідили кров’янисті виділення під мікроскопом і підтвердили наявність еритроцитів.
Довідка. Еритроцити – це червоні кров’яні клітини з гемоглобіном. Вони постачають кисень і поживні речовини до органів і тканин, беруть участь у підтриманні імунітету та впливають на перебіг обміну ліпідів. Еритроцити є найчисленнішими клітинами крові, і їх основна функція полягає в забезпеченні організму киснем.
Клітини крові в поті виключили ймовірність того, що молода жінка прикидається хворою. Зрештою лікарі діагностували у жінки гематогідроз – рідкісне захворювання, при якому так званий кривавий піт спонтанно виділяється через неушкоджену шкіру людини. Аналізи крові пацієнтки при цьому показали нормальні результати, як і мікроскопічний аналіз її шкіри.
Лікарі призначили молодій жінці щоденну дозу пропранололу, бета-блокатора, який зазвичай використовують для лікування проблем із серцем і кровообігом. Цей препарат обрали, оскільки раніше він вже використовувався в подібних випадках. Препарат помітно зменшив кількість кровотечі, але не зупинив її повністю.
Лікарі не можуть точно пояснити, як і чому у дівчини виділяється кров зі шкіри обличчя. Медики лише висловили припушення, серед яких, наприклад, те, що причиною можуть бути системні захворювання, які впливають на згортання крові. Інші припускають, що певну роль може зіграти надмірна активація системи боротьби організму.
Також невідомо, як кров фізично проходить через шкіру. Немає доказів того, що кров проникає через потові залози. Деякі звіти описують кровотечу через волосяні фолікули. Крім того, відомо, що інші пацієнти теж відчували таку кровотечу в місцях, де немає потових залоз, наприклад, на язиці або під нігтями.