10 років тюрми за побори: у Києві судитимуть посадовців КМДА, що наживалися на маршрутках

У Києві судитимуть двох “транспортних” посадовців КМДА та керівника транспортного підприємства, що виступав посередником у злочинній схемі. Вона була напрочуд простою, проте ефективною: хочеш працювати – плати, а інакше договір розривається в односторонньому порядку. Щоденний “тариф” за кожен автобус по буднях становив 800 грн, у вихідні – 600. 

Про закінчення досудового розслідування щодо схеми з “приборкання” столичних перевізників 7 січня повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань. Підозру ще на початку літа отримала трійця, яка відмінно користувалася своїми службовими можливостями – заступник начальника Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, директор Комунальної служби перевезень КМДА та керівник транспортного підприємства. Кожен мав свої обов’язки: один ініціював розірвання договору в односторонньому порядку, другий вів перемовини щодо поновлення дозволу, третій виступав посередником під часчас одержання грошей посадовцями від перевізника.

“Підприємцю пропонували через посередника шукати «компроміс». У якості «компромісу» посадовці КМДА вимагали щотижня платити їм по 40 тисяч гривень. Тобто тариф за кожен автобус за будній день становив 800 гривень, за вихідний – 600”, – повідомляють у Київській міській прокуратурі.

Можливо, ця схема діяла б і досі, якби до ДБР не звернулася дружина військовослужбовця, яка керувала фірмою чоловіка з перевезень, поки той служить. Жінка скаржилась на системний тиск з боку чиновника та погрози розірвати чинний договір на пасажирські перевезення, якщо вона не погодиться на “співпрацю”. Тобто, сплачувати щотижнево 40 тис грн через підконтрольну фірму до кишень посадовців КМДА.

Як зазначають у прокуратурі, під час досудового розслідування заступник директора Департаменту транспортної інфраструктури КМДА намагався через суд оскаржувати повідомлення про підозру, втім Київський апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та визнав підозру законною та обґрунтованою. Те саме вийшло з двома іншими фігурантами, які безрезультатно оскаржували у суді повідомлення про підозру. Обвинувальний акт вже направлено до Подільського районного суду, усі троє можуть опинитися за ґратами на строк до 10 років.

У Києві викрили перевізника, що організував регулярні рейси зі столиці до Донецька

Як розповідав Інформатор, мешканці Донецької області організували у Києві схему незаконного переправлення через державний кордон для тих, кому потрібно було дістатися Донецька чи інших населених пунктів на території Донецької області. Мешканець Донецької області, який у Києві надавав послуги з перевезення пасажирів як підприємець, разом зі спільниками створив закриту групу у месенджері Telegram. Там розміщувались оголошення про рейси з Києва до Донецька та інших міст Донецької області, які з 2014 року є тимчасово окупованою територією України, та у зворотному напрямку. В один бік поїздка, яка включала й автобуси, і літак, коштувала 350-400 євро.

Також на початку вересня Інформатор писав про київського таксиста, що спокусився на чужі гроші та може за це втратити свободу. 53-річний мешканець столиці, таксист, знайшов у машині торбу з заощадженнями пенсіонера в сумі 30 тис. доларів. Гроші він привласнив, а на всі запитання відповідав – мовляв, де гроші, не знає, нічого не знаходив.

Джерело