Компанія ДТЕК Київські електромережі запрошує студентів профільних навчальних закладів Києва скористатися перевагами дуальної освіти. Вона передбачає можливість одночасно навчатися та працювати за спеціальністю, паралельно опановуючи і теорію, і практику. У підсумку, це не тільки досвід, а й можливість подальшого працевлаштування.
У ДТЕК Київські електромережі ця програма працює вже шість років, і за цей час на підприємстві після навчання залишилися понад 80% “практикантів”, повідомляють у компанії. Серед київських навчальних закладів із ДТЕК співпрацюють чотири виші та два коледжі. Зокрема, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського, Національний університет харчових технологій, Національний авіаційний університет, Київський електромеханічний фаховий коледж та Київський енергетичний фаховий коледж.
“Понад 80% студентів, які приходять до нас за програмою дуальної освіти залишаються працювати на нашому підприємстві і продовжують власну кар’єру в енергетиці. Це дуже гарний результат. Загалом цей проєкт корисний для всіх його учасників. Для навчальних закладів, адже вони отримують майданчик, де їхні студенти можуть на практиці засвоювати знання. Для студентів – тому що вони паралельно із навчанням отримують досвід та можливість подальшого працевлаштування. І для нашої компанії, адже ми отримуємо молодих мотивованих фахівців, які вже мають досвід роботи на підприємстві”, – зазначив генеральний директор ДТЕК Київські електромережі Денис Бондар.
До речі, навіть під час навчання студенти по-справжньому, офіційно працевлаштовуються у компанію, укладають строкову трудову угоду, отримують зарплатню й усі соціальні гарантії – від лікарняного до відпустки. Тим, хто хоче приєднатися у 2025 році, потрібно відповідати двом умовам – здобувати освіту за спеціальністю, яка пов’язана з енергетикою, та навчатися на 2-4 курсі одного з шести зазначених навчальних закладів. Кожному студенту обіцяють професійного наставника, який супроводжуватиме його на всіх етапах набуття досвіду.
До ТОП-10 вишів України за кількістю абітурієнтів потрапили 6 київських: які саме
Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що до ТОП-10 українських університетів за кількістю поданих заяв про вступ потрапили 6 київських вишів. Це Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, НТУ “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського”, Державний торговельно-економічний університет, Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, Київський столичний університет ім. Бориса Грінченка, Національний авіаційний університет.
Також ми писали, що КНУ ім. Тараса Шевченка та Белградський університет підписали угоду про взаємне створення науково-освітніх центрів у обох столицях. Обидва навчальні заклади підписали угоду, що передбачає поглиблення співпраці на академічному рівні. Зрештою, це – не єдина спроба українського та сербського суспільств порозумітися одне з одним, проте може стати однією з найбільш вдалих.