Як доводить практика, для комфортного користування метро в Києві недостатньо знати, що воно працює з 6:00 до 23:00. Важливо враховувати й час роботи вестибюля для входу пасажирів, особливо, коли йдеться про останню годину робот підземки. Інакше не уникнути прикрих випадків, коли до останнього поїзду ще 20 хвилин, а потрапити до станції вже неможливо.
У подібну халепу днями потрапив один з пасажирів київського метрополітену, який поспішав до залізничного вокзалу на нічний потяг. Як повідомив у своєму дописі в соцмережах Дмитро Шурхало, він їхав зі станції “Лівобережна” до “Вокзальної”. І аби потрапити до платформи, довелося лізти через турнікет.
“Спецом завчасно довідався, коли останній рейс з “Лівобережки” до “Вокзальної”. Прийшов за 4 хвилини, але виявляється – станцію на вхід вже закрили! В результаті, зайшов через вихід. А що робити? До речі, останній рейс від “Лівобережки” до “Лісової” ще пізніше”, – зазначив киянин, який звернувся до Київського метрополітену з питанням, навіщо так завчасно зачинятися.
Його, до речі, підтримують й інші пасажири, які через турнікет лізти не наважувалися, але не мали іншого варіанту, як викликати таксі до зачиненої станції. А воно у такий час, звісно, виходило “золотим”, не враховуючи ще й купу “нервів” через можливість запізнитися, коли йшлося про нічний потяг. Проте виявляється, що в роботі вестибюля для входу пасажирів є такий самий розклад, як і в роботі поїздів підземки, й пасажирам не залишається нічого іншого, як враховувати його при користуванні метро.
Наприклад, між закриттям вестибюля на тій самій Лівобережній та останнім поїздом до залізничного вокзалу 7 хвилин для західного входу та 4 – для східного. Але якщо розраховувати доїхати до “Лісової”, то останній поїзд за розкладом у 23:01, а вестибюлі зачиняються о 22:29 та 22:32, відповідно, пасажири мають бути на станції не за 8, а за 40 хвилин до відправки. Така сама ситуація й на інших лініях метро, тому час роботи вестибюлів насправді є дуже важливим і має враховуватися пасажирами.
Машиністу довелося гальмувати потяг у тунелі: що він побачив на рейках
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що з 1 березня на станції метро “Теремки” відновив роботу один з вестибюлів, що був закритий ще від початку повномасштабного вторгнення Росії. Йдеться про вестибюль №1, що веде зі станції у напрямку ТРЦ “Магелан”. Зазначимо, ще навесні 2024 року непрацюючий вестибюль перебував у жалюгідному стані, що помітив Інформатор – втім, пізніше його таки привели до ладу.
Крім того, ми розповідали, про дивний випадок у київському метро. Ще 17 лютого 2025 року у тунель неподалік від станції “Вокзальна” потрапив один з пасажирів, і машиністу довелося зупиняти потяг, аби підібрати його з колій. До приходу поліції за чоловіком, ймовірно, безхатьком стежили інші пасажири у вагоні.