Амортизатори, самокат и багато шапок: що розгуби залишають у київському метро

У КП “Київський метрополітен” підбили підсумки грудневих знахідок, які кияни залишили у вагонах та вестибюлях. З урахуванням холодного сезону це переважно теплі аксесуари на кшталт шапок, шаликів та перчаток. Проте трапляються й речі, які не так просто забути.

Про “свіжі надходження” до свого Бюро знахідок повідомила пресслужба Київського метрополітену. Звісно, у цю пору року найчастіше кияни гублять те, що знімають – рукавички та перчатки, шапки та шалики. Парасольки і навушники часто тримають в руках – і теж регулярно забувають у вагонах та вестибюлях. Проте це речі звичайні, й загубить їх легко, а є й незвичайні – наприклад, у грудні в метро була знайдена велика рожева валіза, дитячий самокат, нові амортизаторі для автівки, сумка з електрочайником. 

Звісно, за історію існування Бюро знахідок, яке було засновано у 1982 році, тут бачили й не таке. В останні роки працівники метро знаходили ключі від автівок, святково запаковані подарунки, що не доїхали до адресата, ноутбуки, мікрохвильовки, газонокосарки, сімейні фотоальбоми і навіть вставні щелепи. Забрати свої речі розгубам зовсім не складно: потрібно лише звернутися до бюро знахідок на станції метро “Дорогожичі”. Там точно описати вигляд речей або вміст, якщо мовай йде по коробки, пакети чи сумки, сплатити символічну суму за зберігання та забрати. 

Варто пам’ятати, що до бюро потрапляють лише речі, знайдені документи працівники метро віддають поліції. А пасажирів у разі знахідки підозрілих коробок, сумок чи пакетів просять не чіпати самостійно, а звернутися до працівників метрополітену. Щодо роботи бюро знахідок, вона не цілодобова – лише по буднях, з 8:00 до 17:00, а в п’ятницю – до 15:45.

Коли завершать ремонт будівлі, де розташований головний вестибюль ст.м. “Хрещатик”, і чи запрацюють табло зворотнього відліку часу

Нагадаємо, днями Інформатор розповідав про те, що у Києві на Хрещатику проводять реконструкцію фасаду будівлі, де розташований вхід до однойменної станції метро. Перед будівлею вже встановлені будівельні ліси, а робітники невдовзі починатимуть демонтаж старої радянської плитки. Щоправда, самі роботи мали б розпочати значно раніше, і завершити вже до холодів – так, принаймні, планували раніше. А на інформаційному стенді, встановленому поряд із будівництвом, значиться, що закінчення реставраційних робіт на фасаді очікується у І кварталі 2025 року.

Також ми писали про те, що табло зворотного відліку часу до прибуття потягу, встановлені в київському метро, отримають другий шанс на життя. Встановлені КП “Київський метрополітен” наприкінці 2020 року, вони мали б відображати на дисплеях інформацію про те, скільки залишилося чекати до посадки у вагон. Проте з’явилися табло не на кожній станції, а існуючі або перестали працювати взагалі, або нескінченно перериваються рекламой, або таймер з’являться на екранах лише час від часу.

Джерело