Легендарний композитор, створивший музику до пісні “Як тебе не любити, Києве мій”, тепер увічнений у монеті. Нацбанк ввів її в обіг до 100-річчя Ігоря Шамо, що народився 21 лютого 1925 року. У творчому доробку композитора понад 300 пісень, симфонія та музика до кінофільмів та вистав, але його візитівкою став саме гімн Києва.
Про випуск пам’ятної монети, присвяченій видатному українському композитору, пресслужба Нацбанку повідомила у своєму Telegram-каналі. Вона продовжує серію “Видатні особистості України”, має номінал 2 гривні й виготовлена з нейзильберу. На аверсі зображено знакові будівлі та пам’ятники Києва в обрамленні листя каштанів, на реверсі – портрет Ігоря Шамо, який розмірковує над створенням нового музичного шедевру.
Тираж монети становить до 50 тисяч штук у сувенірному пакованні. За інформацією НБУ, у продажі в інтернет-магазині вони з’являться з 25 лютого. А в банках-дистриб’юторах трохи згодом, після отримання пам’ятних монет в НБУ – про початок реалізації та точки продажу можна дізнатися на їхніх офіційних сайтах.
Ігор Шамо народився в Києві, де закінчив музичну десятирічку імені Лисенка, яка була першою спеціалізованою школою в Україні. Закінчиши екстерном Друге медичне училище за фахом “фельдшер”, у 18 років пішов добровольцем на фронт. Пройшов всю війну, був поранений, але в 1946 році поступив у Київську консерваторію, яку закінчив з відзнакою. Шамо є автором трьох симфоній, фортепіанних творів, музики до 43 кінофільмів та понад 300 пісень, найпопулярнішими зя яких стали “Пісня про щастя”, “Осіннє золото”, “Дніпровський вальс”, “Місто спить”.
Але “конкурувати” з “Як тебе не любити, Києве мій” важко – пісня пройшла справжнє випробування часом. Зі столицею вона асоціюється вже понад 60 років – вперше прозвучала у травні 1962-го, з 2014-го стала офіційним гімном Києва. До речі, на її створення у Ігоря Шамо пішла одна ніч та дві пачки “Біломору”.
Клопотенко пропонував замінити гімн Києва на вокзалі
Нагадаємо,переможець п’ятого сезону шоу “МастерШеф”, блогер та шеф-кухар Євген Клопотенко запропонував замінити хіт “Як тебе не любити, Києве мій”, який лунає на залізничному вокзалі столиці. На його думку, пісня не сучасна, застаріла і коли її чуєш – “наче опиняєшся в якомусь радянському фільмі”.
Втім, на пропозицію Клопотенка надсилати назви композицій, які могли б замінити гімн Києва, відповідей було небагато. Більшість українців висловилися проти такої ініціативи, бо не бачать якихось радянських наративів в легендарній композиції . Не погодились з Євгеном і деякі знаменитості, зокрема, співачка та журналістка Марія Бурмака, телеведуча Марічка Падалко.