Білоус – чорт: секс-скандал у Молодому театрі вилився у вуличні протести на Хрещатику

Зранку 10 лютого біля будівлі Молодого театру на вул. Прорізній у Києві розпочалась акція за відставку діючого директора-художнього керівника театру Андрія Білоуса. Студентки та акторки звинувачують його в сексуальних домаганнях і надсиланні непристойних повідомлень. Наразі йдеться про 46 випадків харасменту, і на підтримку тих, хто не побоявся публічно розповісти про домагання з боку Білоуса, вийшли сотні людей.

Марш протесту, що розпочався біля Молодого театру, рушив до будівлі КМДА. Під час мітингу учасники підписали відкритого листа до Віталія Кличка з вимогою про відсторонення Андрія Білоуса від виконання обов’язків у театрі на час слідства. Поки його лише тимчасово відсторонили від роботи у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, де він працює викладачем. 

До речі, акція має на меті не тільки відсторонення кривдника від роботи, а й запровадження змін у театральній сфері. Учасники вимагають, зокрема, запровадити механізм подачі скарг і захисту заявниць, переглянути трудові угоди відповідно до антидискримінаційного законодавства. Розробити етичний кодекс, який би регулював питання недискримінації та поваги до розмаїття та впровадити навчальні програми з прав людини у театральній сфері.

Тому до протестів долучилися й актори та акторки інших київських театрів. За словам голови громадької організації “Театр змін” Яни Салахової, вони підтримують марш, тому що виступають проти насильства. 

“Ми за те, щоб театр був безпечним, щоб у театрі не було насильства, щоб театр порушував питання прав людини і захищав права людини. Ми не маємо мовчати, голос кожної людини важливий, щоб була справедливість”, – зазначила співзасновниця “Театру змін”.

Під будівлею КМДА до учасників маршу приєдналося багато людей, які прийшли з плакатами “Насиллю – ні”, “Театр має говорити”, “Чому держава толерує злочини?” і навіть “Білоус – чорт”. Але не минулося без скандалів – поліція, що щільно прикривала собою вхід до будівлі на Хрещатику, 36, затримала дівчину, як на сходинках роздяглася до білизни. Сталася штовханина, напівголу дівчину швидко “прибрали” з очей. А учасники почали скандувати “Ганьба”, “Відпустіть дівчину!”, “Ми разом з нею!”, хлопці на знак підтримки роздяглися до поясу. 

Тим часом, “дотиснута” громадськістю поліція Києва офіційно повідомила, що за фактом “можливих неправомірних дій” Білоуса розпочато кримінальне провадження. Йдеться про статтю 153 Кримінального кодексу України – сексуальне насильство.

“Про ймовірні домагання у колективі освітнього закладу правоохоронцям стало відомо з соціальних мереж. Зокрема, до Шевченківського управління поліції надійшли звернення від колишніх студенток та від адміністрації вищого навчального закладу. Наразі у кримінальному провадженні тривають слідчі дії, поліцейські спілкуються зі слухачами та випускниками навчального закладу, викладачами та адміністрацією вишу”, – повідомили в поліції.

Секс-скандал у Карпенка-Карого вийшов за межі не тільки вишу, а й Києва

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Київському національному університеті ім. Івана Карпенка-Карого почався секс-скандал. Його викладача, художнього директора “Молодого театру” Андрія Білоуса звинувачують в сексуальних домаганнях і надсиланні непристройних повідомлень студенткам. Одна з них виклала відео з подібною перепискою у мережу.

Також ми писали, що наразі колишні студентки звинувачують у домаганнях, харасменті та неприйнятній поведінці ще низку театральних викладачів. Йдеться про режисера і викладача акторської майстерності у Київському національному університеті культури й мистецтв Олександра Балабана, якого вже звільнили з вишу. Викладач Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого, актора і заслуженого діяча мистецтв України Юрія Висоцького. Актора та викладача Київського національного університету технологій і дизайну Лева Сомова.До переліку столичних кривдників долучився колишній директор Чернівецького академічного обласного музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської Юрій Марчак.

Джерело