У четвер, 31 жовтня 2024 року, столичний “Будинок кіно” запрошує усіх, кому виповнилося 16 років, на благодійну вечірку. У ніч з 31 жовтня на 1 листопада традиційно святкують Геловін, хоча повноцінно цього, звісно, не дозволить комендантанська година. Проте вечір можна провести і цікаво, і з користю, адже квитки на вечірку – це донати на дрони.
Про це на своїй Instagram-сторінці повідомила пресслужба Будинку кіно, зазначивши, що 31 жовтня – ніч, “коли мистецтво оживає”. Тож, на гостей чекає таємнича вистава, точніше, відкриття “Theatre of Forgotten Souls” – Театру забутих душ. І розгадування страшної таємниці, яку приховує цей театр.
Як зазначають організатори, вечірка триватиме з 18:00 до 23:00, на гостей чекає квест з призами та конкурс костюмів, які є обов’язковою умовою. Вартість квитка – 500 грн, зібрані гроші будуть направлені на придбання дронів для підрозділів ССО. Для придбання квитків треба заповнити реєстраційну анкету. Вечірка відбудеться у залі “Вавилон”, на першому поверсі “Будинку кіно”.
Традиції Геловіна в усьому світі
Україна
Як розповідав Інформатор, українці влаштовують камерні тематичні вечірки з нагоди свята, прикрашають будинки різьбленими гарбузами, готують страви з гарбуза. Кав’ярні та кафе пропонують фотозони у стилі Геловіну, а підлітки ходять з вигуками “солодощі або смерть” від дому до дому не тільки в селах, але й містах. Зазвичай вони одягнені або мають атрибути костюмів янголів, чортенят чи героїв улюблених серіалів а-ля Венздей, чи Бітлджюс. А дехто з дорослих навіть прикрашає власних тварин.
Мексика
У Мексиці ласощі є лише невеликою частиною святкувань Дня мертвих, які проводяться 1 і 2 листопада. Вважається, що фестиваль бере свій початок близько трьох тисяч років тому в доколумбовій Мезоамериці. Щоб вшанувати померлих, сім’ї можуть приготувати бенкет з улюблених страв померлого або залишити подарунки на місці його могили. Ширші святкування зазвичай включають траурних людей у масках у формі черепа.
Японія
Хоча в Японії зазвичай не святкували Геловін, культура вдягання – у дедалі вишуканіші костюми – стала традицією. Вуличні вечірки та заходи в тематичних парках стали особливо популярні – місцями для демонстрації лякаючих костюмів. Так, костюмований натовп марширує передмістям Токіо та інших японських міст.
Ірландія
В Ірландії фруктовий пиріг використовується як частина гри у ворожіння. Всередину солодощів кладуть обручку, а хто знайде – скоро вийде заміж. Знайти жмут соломи означає, що на порозі благополучний рік, горошина – що в цьому році людина не вийде заміж. Палиця означає нещасливий шлюб або суперечку, а монета символізує удачу.
Італія
Їжа в Італії також відіграє важливу роль у святкуванні Дня мертвих. Боби мертвих – це цукрове печиво у формі бобів, яке їдять у цей період. Це частина давньої традиції, котра базується на ідеї, що душі померлих мешкали в бобах. Вживання їх нібито дозволяє встановити зв’язок між живими та мертвими.