Кияни, що мешкають поблизу станції метро “Академмістечко”, на проспекті Палладіна на прилеглих до нього вулиць насилу впізнають знайому місцевість. Адже впродовж років звичайною картиною тут були кіоски, ларьки та торговельні павільйони, щільно “наліплені” навколо станції метро. Нині там порожньо, чисто і є відчуття, наче стало більше не тільки місця, а й повітря.
Масштабний “мафоцид” почався на Академмістечку ще у травні 2024 року. Тоді Департамент територіального контролю анонсував демонтаж близько 150 об’єктів. З перервами та скандалами процес тривав понад пів року, і нарешті територія змінилася майже до невпізнання.
Втім, місцеві до покращень поставилися з недовірою, мовляв, недовго тут порожньо й чисто. Йдеться про старі побоювання, яким вже понад 5 років, щодо планів збудувати тут ТРЦ. І хоча проєкт забудови поки офіційно не представлено, кияни вже називають його “гадюшником, тільки масштабованим”.
Люди побоюються, що у микрорайоні не залишиться ані зелених зон, ані парковки, так і не з’явиться обладнаний громадський простір. Вважають, що тут не можна нічого будувати, окрім кишень для транспорту. І передбачають, що з появою ТРЦ затори на Академмістечку будуть нескінченними.
Що планували побудувати замість торговельного Шанхаю
Інформатор розповідав, що плани з будівництва ТРЦ поряд зі ст.м. “Академмістечко” вперше були оприлюднені ще 2019 року, відома навіть назва – “Тандем”. На місці МАФів, згідно з документами про оренду двох ділянок землі ТОВ “ГРОТТО”, має постати “багатофункціональний житлово-адміністративно-торгово-громадський комплекс”, у якому були б передбачені центр дозвілля для місцевих мешканців, паркінг і навіть диспетчерська пасажирського транспорту. Містобудівні умови і обмеження “ГРОТТО” отримали ще в 2011 році, і, згідно з даними міських чиновників, 2024-го їм вже узгодили початок будівництва.
Ще п’ять років тому, взимку 2019-го, з’явилася візуалізація ймовірного об’єкту будівництва на перетині просп. Академіка Палладіна з вул. Академіка Єфремова. Як писали ЗМІ, тоді, 2019-го, у Департаменті містобудування й архітектури КМДА, нібито, підтверджували план з побудови тут ТРЦ, що було внесено у детальний план території. Але спочатку обіцяли звести розв’язку з естакадою в районі проспекту Палладіна і бульвару Вернадського.