Цьогоріч першоквітневі жарти у Києві вийшли різкими й цікавими. А дехто зі ЗМІ навіть підхопив “качки” від медійних осіб: написали про те, що Київрада, нібито, вирішила захистити будівлі, яким понад 100 років (питання нагальне, але, на жаль, поки не вирішене). Але пальму першості утримує депутат Київради Леонід Ємець, який написав про поклади алмазів просто під тунелями київського метро. Інформатор розповідає, як і про що жартували кияни 1 квітня 2025 року.
Кумедним “псевдоісторичним” дописом поділився київський паблік у Facebook “Київ, жива історія”. Він порадував світлиною “черги за Айфонами біля метро Хрещатик” з 1980-х. До магазина із написом “Айфоны” вишикувалася чимала черга біля кіоску “Союздруку” – це відоме фото, найімовірніше, з Москви часів “перебудови”, а черга стоїть до магазину з написом “Молоко”. Учасники групи радо підтримали жарт, мовляв, “це ви ще черги за макбуками не бачили” чи “брехня, насправді там було наметове містечко, де люди по декілька діб ночували, аби купити Айфона”.
Депутат Київради Леонід Ємець зранку 1 квітня опублікував допис у Facebook, зробивши до нього заголовок – мовляв, сам в шоці. Він зазначив, що 3-місячна зупинка метро у Києві запланована не через ремонтні роботи, написав депутат, а з зовсім іншої причини.
“Тільки не смійтесь, але геодезія виявила, що під метро Кловська знаходиться найбільше родовище дорогоцінних каменів в Європі. Прояви кімберлітового і лампроїтового магматизму свідчать про величезні поклади алмазів”, – написав Ємець, додавши, що вже понад півроку керівництво КП “Київський метрополітен” веде незаконний видобуток, а ремонт – лише “прикриття”.
Поліція відкрила кримінальне провадження, зауважив Ємець, й веде слідство. А на засіданні Київради у четвер, 3 квітня депутати вивчатимуть не лише саме питання про метро, а й камені, які змогли видобути хитрі керівники метрополітену.
А поки у підземці видобувають алмази з родючого київського ґрунту, у самій Київраді 1 квітня… проголосували заборону знесення цінних історичних будівель, яким понад 100 років. Про це радо повідомив пам’яткоохоронець Дмитро Перов, зауваживши, що це важливе рішення підтримала абсолютна більшість депутатів.
“За відповідне рішення проголосувало 69 з 77 присутніх депутатів, в тому числі і міський голова – Віталій Кличко. Рішення міськради нарешті встановлює жорсткі санкції за руйнування або перебудову цінної історичної забудови”, – написав пам’яткоохоронець, ще й додав, що у разі руйнування історичної будови її власник зобов’язаний буде відновити її з таких саме матеріалів протягом 2 років, а якщо не зробить цього – ділянку під ним повернуть у власність міста.
Ця новина виявилася настільки очікуваною медійним середовищем (крім того, була так майстерно виписана Дмитром Перовим), що дехто з київських медіа навіть “повівся” на неї, надрукувавши замітки про те, що Київрада нарешті захистила 100-річні й старші будівлі. Втім, відомо, що міськрада вже розглядала це питання, й відмовилася за нього голосувати – тепер його відклали й перенесли, аби поставити на голосування пізніше.
Смог в Киеве, смогу и в Украине: як кияни жартують з Кличка, й не лише з нього
Нагадаємо, у січні 2024 року прорив каналізаційної труби на Борщагівці викликав у киян змішані почуття. З одного боку, шкода місцевих, для яких мальовничі краєвиди рідного району тепер доповнюються таким “яскравим” спецефектом. З іншого, усі здогадувалися, що “брудна бомба” рано чи пізно вибухне під Віталієм Кличком. Інформатор зібрав жарти киян про прорив каналізації та затоплення нечистотами вулиці Жуля Верна на Борщагівці.
А вже у вересні того ж року Київ набув статус мегаполіса із найбруднішим повітрям у світі. Киян це не надто засмутило: принаймні, у соцмережах чимало містян почали жартувати про ситуацію з повітрям. Впевнене лідерство, кажуть, повинне бути бодай у чомусь – а найвідданіші фанати міського голови жартують про їжачка в тумані та намагаються перекласти українською “Смог в Киеве – смогу и в Украине”.