На сайті Київради з’явилася петиція з пропозицією присвоїти одній з вулиць Києва ім’я Джозефа Байдена. Увічнити 46-го президента США запропонували якраз напередодні інавгурації 47-го – 20 січня ним офіційно стане Дональд Трамп. Втім, є одна значна перешкода – присвоїти будь-якому об’єкту ім’я фізичної особи можна лише після її смерті.
І, як випливає з тексту петиції, її автор Андрій Бубін чудово це розуміє і навіть посилається на відповідний закон України. Втім, заздалегідь просить Київравду розглянути можливість присвоєння одній з вулиць Києва імені Джозефа Байдена. З одного боку, це має вигляд, ніби столиця підготувалася до раптової смерті 46-го президента США і швидко перейменує вулицю, як тільки він відійде у засвіти. З іншого, мотивація автора петиції цілком зрозуміла – це, передусім, вдячність за допомогу.
“Під його керівництвом Сполучені Штати Америки надавали вагому підтримку Україні, зокрема у таких важливих аспектах, як військова допомога, фінансова підтримка, санкції проти РФ, а також підтримка реформ і демократичних ініціатив. Протягом усієї війни Росії проти України Джозеф Байден був одним з головних міжнародних лідерів, які виступали за незалежність і територіальну цілісність нашої держави”, – йдеться у петиції.
Крім того, як вважає її автор, Байден цілком відповідає вимогам щодо увічнення пам’яті фізичних осіб. Зокрема, його можна віднести до осіб, які “внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України”. Втім, за чотири дні цю ідею підтримали лише 48 киян – можливо, інші не так високо оцінюють вклад Джо Байдена у боротьбу України за свою незалежність або ж вважають це поганою прикметою для 46-го президента США.
Відновити завод шампанських вин та заборонити жебракувати в метро: чого ще вимагали кияни
Інформатор розповідав, що напередодні Нового року на сайті Київської міської ради з’явилася петиція з вимогою викупити, відремонтувати та розпочати виробництво на Київському заводі шампанських вин. Її автор зазначає, що вся інша продукція задоволення не приносить, і це привід відновити роботу КЗШВ. А також згадує улюблену лінійку – Напівсолодке, Мускатне Біле, Мускатне Рожеве, Ігристе, Брют, Золоте. І зауважує, що інші ігристі вина лише завдають шкоду здоров’ю та не дають відчуття радощі й натхнення.
Також ми писали, що кияни просять припинити практику, коли на деяких перегонах між станціями метро у вагонах “працюють” жебраки. Зазвичай, йдеться про довгі перегони на мостах над Дніпром – між ст.м. “Дніпро” й “Гідропарк” на “червоній” лінії та між “Славутичем” та “Видубичами” – на “зеленій”. Пасажири скаржаться на сморід та неохайний вигляд торбарів.