Компанія “ДТЕК Київські електромережі” змінить найменування деяких підстанцій у столиці. Хоча більшість киян, напевно, й гадки не має, що електроустановки мають свої назви, і серед них теж є радянські більшовики, революціонери і столиця країни-агресорки, назву якої пхали куди тільки можна. І хоча найменуваннями підстанцій оперують хіба що диспетчери та електрики, закон є закон, а у випадку з ДТЕК – навіть два закони.
За інформацією пресслужби ДТЕК Київські електромережі перейменування, перш за все, відбудеться на виконання вимог Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. Тому з найменувань підстанцій зникають всюдисущий уродженець Курщини “товариш Артем”, латиський революціонер Лепсе, якийсь уявний більшовик та Москва. Тож, зміни у назвах відбулись таким чином:
- підстанція Артемівська – Січова;
- підстанція Лепсе – Борщагівка;
- підстанція Московська – Деміївка;
- підстанція Більшовик – Шулявська.
Але ж є ще й закон про державну мовну політику, а назви 8 підстанцій Києва до цього часу “звучали” російською. Наразі їх перевели на державну мову, і ось результати:
- підстанція Биковня – Биківня;
- підстанція Нікольська – Микільська;
- підстанція Отрадна – Відрадна;
- підстанція Строітєльна – Будівельна;
- підстанція Строітєльство – Будівництво;
- підстанція Южна – Південна;
- підстанція Машиностроїтєльна – Машинобудівна;
- підстанція Хімічеська – Хімічна.
Крім того, підстанцію, яка мала назву “Пост-Волинська” перейменували у “Київ-Волинську”. А в ДТЕК попереджають клієнтів, що декомунізація – не привід бігти та переоформляти договори. Документи залишаються чинними й зі “старими” назвами і не потребують заміни.
Нове коло перейменувань: вулицю у Києві хочуть назвати іменем батька депутата Київради
Нагадаємо, на початку грудня 2024-го Інформатор писав про те, що Київрада заходить на “нове коло” перейменувань. З мапи столиці приберуть імена Олександра Блока, Івана Крилова та Олександра Пушкіна, який дивом “дотягнув” до 2024 року. Натомість, у нових назвах популяризуватимуть імена першої української феміністки Кобринської, засновника ВАПЛІТЕ Йогансена та вчерої Ірини Адаменко.
Також ми розповідали, що Київрада планує перейменувати парк “Таращанець” та одну з вулиць, що досі має ім’я російського поета й драматурга Михайла Лермонтова. Парку, що мав ім’я бронепоїзда, який обороняв Дарницький залізничний вузол у серпні 1919-го від денікінців, присвоять ім’я “Кримського”. А от вулицю назвуть на честь відомого співака Володимира Турця, що є повною несподіванкою, адже він був водночас і Народним артистом УРСР. Крім того, його син нині займає важливу посаду у самій Київраді, що, ймовірно, і є відповіддю на питання “чому?”