Думайте самі: у КМДА відсторонились від прийняття рішення щодо запровадження карантину в школах

Розповсюдження грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) стрімко поширюється Україною, і Київ не є винятком. Щотижнева статистика захворюваності стрімко зростає, особливо серед дітей, а відстань до епідемічного порогу зменшується. Втім, приймати рішення про запровадження карантину в школах столична влада не збирається, залишив вирішення цього питання на розсуд керівництва навчальних закладів. 

Саме таку позицію озвучив 18 лютого заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. За його словами, ухвалення рішень щодо карантину керівники закладів освіти будуть приймати самостійно, якщо епідеміологічні показники будуть перевищені. Йдеться не про загальний рівень захворюваності по Києві, який наразі  у 1,5 раза нижчий епідемічного порогу, а про епідемічну ситуацію в кожній окремій школі. 

“Керівник закладу освіти здійснює безпосереднє управління закладом і несе відповідальність за його освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність. Саме він приймає рішення щодо карантину, враховуючи епідемічну ситуацію в колективі”, – зазначив Мондриївський.

А поки директори шкіл та садочків відправлені рахувати свої епідемічні показники, батькам рекомендовано не відправляти дітей на навчання у разі ознак застуди. За минулий тиждень кількість захворілих дітей традиційно перевищила кількість дорослих. Загалом в Києві зафіксовано 15,2 тисячі нових випадків грипу та ГРВІ, з них 9 688  – діти, 5 537  – дорослі.

Втім, темпи захворюваності маленьких киян уповільнилися, і серед школярів знизилися на 14,4% . Хоча є й негативний момент: порівняно з попереднім тижнем відмічається зростання госпіталізованих киян, і серед них понад 70% – це діти.

Масове закриття шкіл через грип в інших регіонах

Раніше ми повідомляли, що через епідемію грипу школи закрилися у Львові та Львівській області. Там з 18 лютого запроваджено карантин у всіх навчальних закладах регіону через різке зростання випадків ГРВІ та грипу. Дистанційне навчання триватиме щонайменше до 28 лютого. Як заявив директор обласного департаменту освіти та науки Олег Паска, ситуацію будуть моніторити, щоб ухвалити рішення щодо подальших дій.

Окрім того, ще раніше дистанційне навчання запровадили в школах Рівненщини, Закарпаття, Хмельниччини, Одещини, а також у Чернівецькій та Вінницькій областях. За даними Центру громадського здоров’я, на шостому тижні 2025 року (3–9 лютого) інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включно із COVID-19, становить 474,8 на 100 000 населення. Це на 1,7% менше епідемічного порога для України, але на 13,4% більше, ніж минулого тижня.

У 88% регіонів зафіксована циркуляція вірусів грипу, а в 12% областей виявлено фрагменти РНК метапневмовірусів. З початку сезону вже зареєстровано 6 летальних випадків серед пацієнтів із діагнозом “грип”, при цьому жоден з них не був вакцинований.

Джерело