Кияни виступили проти запровадження реєстрації домашніх тварин у ЦНАПах. Таку новацію нещодавно запровадили через зміни у законодавстві: ми писали, що зареєструвати своїх улюбленців мають усі власники собак, а ті, в кого мешкають коти, можуть реєструватися за бажанням. Втім, кияни-власники котиків та собак склали і вже підписують петицію на сайті Київради, аби скасувати нові правила.
Відповідну петицію про скасування норми, у якій йдеться про обов’язкову реєстрацію собак та котів, склала киянка Каріна Галета, і зареєструвала на сайті Київради 12 травня 2025 року. У ній вона повідомляє, що є відповідальною власницею тварини, але виступає проти реєстрації.
“Мій собака має чип, щеплення, ветеринарний паспорт, кастрований та доглянутий згідно з усіма вимогами. Водночас я не отримую жодної підтримки чи компенсації від міста, а тепер маю ще й платити 210 грн за формальну реєстрацію, яка не гарантує ані безпеки, ані повернення тварини у разі втрати”, – зауважила Каріна Галета у тексті петиції.
Киянка просить скасувати норму про обов’язкову реєстрацію домашніх собак, або ж зробити її добровільною. І додає, що зусилля влади краще спрямувати на вирішення проблем жорстокого поводження з тваринами, умов у притулках, безпритульності, а не на створення додаткового навантаження на добросовісних власників.
За дві доби петицію вже підписали понад 200 киян – відтак, документ має перспективи бути розглянутим. Втім, результат можна передбачити наперед: норма про обов’язкову реєстрацію тварин введена Кабміном ще з 2007 року по всій країні (скасувати її окремо для міста Києва рішенням Київради неможливо). До останнього часу вона мала, скоріше, рекомендаційний характер: у Адмінкодексі запроваджені штрафи за утримання незареєстрованих собак (від 170 до 340 грн), але на практиці такі покарання майже не застосовують.
Собак чи котиків можна зареєструвати просто через ЦНАП: як це працює
Нагадаємо, ми писали, що для зручності киян у столиці з 12 травня 2025 року можна буде офіційно зареєструвати свого кота чи собаку просто в ЦНАПі. Сервіс доступний в усіх Центрах, а для оформлення так званого “паспорту” присутність хвостатих не потрібна, фотографувати їх теж не доведеться.
Також ми розповідали, що київська влада підтримала петицію з вимогою відновити справедливість щодо матеріальної допомоги мобілізованим киянам. За останній час ці виплати встигли збільшитися з 30 до 50 тис грн, втім, адресовані були лише тим, хто був мобілізований після 1 грудня 2023 року. Петиція, що була створена 31 січня, достроково набрала навіть більше необхідних 6 тисяч голосів, і наразі отримала схвальну відповідь від Кличка.