Грибний BlaBlaCar: кияни масово шукають попутників для поїздок у ліс

“Високий сезон” грибів на Київщині підштовхнув появу нових транспортних маршрутів серед самих киян. Мешканці столиці масово шукають грибників “на колесах” або компанію таких самих поціновувачів “тихого полювання”, з якими можна об’єднатися, аби винайняти транспорт. Окремою популярністю користуються грибні гіди, що знають правильні місця, та ті, хто знається на великому різноманітті грибів.

Однодумців шукають у “професіних” спільнотах у Facebook. Заразом тут можна і корисні поради отримати, і перевірити гриби, у яких немає певності, ще й здобиччю похвалитися. Часто компанію шукають власники автівок, які їдуть за грибами аж на Житомирщину і хочуть зменшити витрати на бензин, розділивши їх з пасажирами.

Під такими фото інші грибники зазвичай пишуть, що “по-доброму ненавидять” тих, хто це знайшов

Є багато оголошень із закликом об’єдантися компанією до 8-10 осіб, аби винайняти мікроавтобус для поїздки в ліс. Щоправда, реалії часу породжують недовірливість. Дехто навіть сприймає таких організаторів за співробітників ТЦК. Мовляв, дуже зручно – назбирав автобус грибників і відразу на ВЛК замість лісу. 

Є й оригінальні форми грибних колаборацій, наприклад, сплатити тому, хто знає локацію, де точно є гриби, і відвезе туди. Оплата – на місці, після того, як переконався, що гриби справді є. Але як би там не було, і що б не вигадували мисливці за грибами, судячи з фотозвітів, зараз на Київщині справжній рай для грибників – опеньки, польські, маслюки, рижики, підберезники і навіть білі.

Де на Київщині заборонено ходити грибникам

Як розповідав Інформатор, Верховна Рада прийняла законопроєкт №9665, суттєво збільшивши штраф за самовільне збирання горіхів, ягід та грибів, з 17-21 грн одразу до 425-850 грн. Де ж саме на Київщині не можна збирати гриби і ягоди, і де є шанс отримати чималий штраф? – Головних об’єктів декілька. Це Національні природні парки “Голосіївський”, “Білоозерський” (у Бориспільському районі на Київщині), “Залісся” (північ Броварського району). Також, що логічно, не можна збирати гриби на території Чорнобильського радіаційно-біосферного заповідника – це небезпечно не лише з точки зору порушення законодавства, але й для здоров’я, бо гриби накопичують радіацію.

Найголовнішим для киян з цього переліку є Голосіївський нацпарк, що почасти розташований просто на території міста – до його території, до речі, входить також Біличанський ліс. Так, за збирання грибів там цілком можна “схопити” чималий штраф. Крім того, не можна збирати гриби і ягоди у заказниках “Острів Жуків”, “Лівий берег озера Конча”, на території заказника “Романівське болото” у Святошинському районі, на островах Муромець, Ольжин і Козачий, а також у заказнику “Лівий берег озера Конча”.

Нагадаємо, восени на Київщині діє заборона на спалення сухостою і трави. Штраф за порушення цього правила складає до 30 тис грн. Спалювання сухого листя та трави не тільки шкодить здоров’ю людей і стану довкілля, але і є прямим порушенням низки норм чинного законодавства.

Джерело