Гучно, брудно і складно: у Києві мережа магазинів Коло відмовилася від генераторів

Мережа магазинів “Коло”, яка налічує у Києві близько двохсот точок продажу, відмовилася від генераторів у якості альтернативного джерела електроенергії. Формат мережі – це магазини біля дому, іноді вони навіть розташовані у житлових будинках, тож, таке “сусідство” заважає мешканцям. Крім того, в необхідності обслуговувати генератори є незручності і для самих магазинів.

Тому довелося шукати інший варіант забезпечення енергонезалежності, яким стали батарейні системи накопичення електроенергії, повідомила Українська рада торгових центрів. Наразі ними облаштовані майже всі магазини мережі. У “Коло” зазначають, що генератори були незручні з двох причин: по-перше, здебільшого магазини мають невеликий розмір і таку ж невелику команду, яка не передбачає окремої технічної служби, яка б слідкувала за генератором.

По-друге, торговельні локації “Коло” часто розташовані на першому поверсі будинків, або поруч з ними, або на територіях великих житлових комплексів. І генератор під вікнами – це шум, викиди і дискомфорт для мешканців. На відміну від них системи накопичення електроенергії є майже “невидимими”.

Вони складаються з інвертора, акумуляторних батарей та джерела живлення, яким може бути як звичайна централізована електромережа,  так і природні джерела енергії – сонце чи вітер. Зазвичай оснащені вбудованою системою управління, яка дозволяє моніторити і керувати енергією, що зберігається. Компактні, не потребують окремого приміщення і мають вбудований захист від навантажень, коротких замикань та інших несправностей.

Результати опитування Інформатора: кожен другий киянин не проти життя під акомпанемент генераторів 

Ми провели власне опитування серед читачів у вересні, і ось які результати отримали. 51% визнають, що складні часи вимагають складних і не завжди зручних рішень, тому до вуличного “акомпанементу” генераторів вони ладні пристосуватися. 29% опитуваних терпіти цього не бажають, адже гучні звуки дратують, заважають відпочинку тощо. Втім, є щасливчики з міцною нервовою системою, що зізнаються – так, гучно, але “вже звикли й нічого не чуємо”. Таких серед опитаних виявилося 11%. І взагалі-то їх можна віднести до тих, хто з розумінням ставиться до набридливого звуку пристроїв. А рівну кількість голосів – по 4% продемонстрували власники генераторів, які самі вимушені так працювати, та люди, що вище за побутову метушню і взагалі не чують генераторів.

Також ми розповідали, що під час знеструмлень у Києві Цифровому з’явилася можливість перегляду графіків відключення світла. Для цього необхідно виконати декілька простих кроків. Обрати розділ “Більше сервісів” у застосунку, знайти пункт “ДТЕК Світло”. Додати туди адресу – і отримувати графіки стабвідключень, ще й сповіщення про те, що скоро світла не буде (погодьтесь, це корисно, коли збираєшся скористуватися ліфтом).

Джерело