Поливальна ініціатива, яка у 2024 році призвела до зворотного ефекту і “підсушила”молоді дерева, знову повертається до столиці. Кияни знову можуть спостерігати вже знайомий зелений аксесуар на вулицях міста — поліетиленові торби, прив’язані до стовбурів дерев. Вони вже з’явилися у Подільському та Солом’янському районах і скоро прикрасять усі райони столиці.
Департамент захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА повідомив, що після зимової перерви комунальники повернулися до встановлення систем крапельного поливу. Технологія, яку підгледіли в Європі, виглядає просто: 85-літрову торбу з водою кріплять навколо стовбура дерева, і протягом п’яти годин волога повільно просочується в землю. За задумом, це дозволяє заощадити воду, запобігає перегріву коріння і навіть “зменшує ризик грибкових захворювань”.
У минулорічних дописах у соцмережах її називали “справжнім проривом” для міських насаджень. І все звучить настільки добре, що хочеться забути, як у 2024-му ця ж ідея завершилася не надто зелено. Під час попереднього запуску експерименту дерева з торбами на проспекті Володимира Івасюка почали всихати.
За свідченнями очевидців, кора відходила від стовбура, листя жовкло, а самі саджанці виглядали так, ніби вони вже бачили кінець сезону. При цьому торби, на перший погляд, були справно наповнені – тільки от дерева, здається, не поділяли ентузіазму чиновників. Йшлося щонайменше про 50 саджанців, кожне з яких обійшлося міському бюджету у кілька тисяч гривень.
Причини невдачі ніхто не озвучував – винні дефекти у торбах, неправильне встановлення чи балувані дерева. Попри такий досвід, у 2025-му в КМДА вирішили, що експеримент був вдалим і заслуговує на продовження, адже технологія європейська, а значить, не треба здаватися. Торби повертаються – з новими силами, наповнені ентузіазмом і, звісно, водою.
Київ втрачає історичні дерева: не стало каштана Шевченка, а липу Петра Могили пошкодив буревій
Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що Київ поступово втрачає видатні та історичні дерева. Так, за останній час було повністю знищено цінний каштан Шевченка, що ріс на території Видубецького монастиря. Також була пошкоджена липа Петра Могили, що знаходиться у історичній частині міста – у самому началі Андріївського узвозу. Зрештою, буревій зламав одну з великих гілок дубу Крістера у Подільському районі Києва, що також є ботанічним пам’ятником місцевого значення.
Також ми писали про те, що саджанці дерев декілька років тому завезли із лісових розсадників, щоб безкоштовно роздати киянам. Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Центр альтернативного озеленення Києва і запросив киян скористатися нагодою, щоб озеленити свої прибудинкові території. 2024 року, кажуть у Центрі, також буде така можливість – нею може скористатися кожен, хто бажає долучитися до озеленення міста.