У мобільному застосунку “Київ Цифровий” триває голосування за назви для трьох безіменних скверів у центрі столиці. Один із них – зелена зона у межах будинків №4, 6 та 8 на вулиці Прорізній – уже зібрав понад 14 тисяч голосів. І більшість киян, схоже, не мають сумнівів: сквер має називатися Музичним.
Про проміжні результати голосування у коментарі для “Вечірнього Києва” повідомив секретар Комісії з питань найменувань Ярослав Шибанов, зазначив, що кияни дуже активно беруть участь у нинішньому голосуванні. А підтримка назви “Музичний” стало наймасовішою серед трьох, що нині тривають у застосунку Київ Цифровий. Два інші стосуються скверу на розі вулиць Богдана Хмельницького та Олеся Гончара, якому пропонують надати ім’я українського мікробіолога Сергія Виноградського. А також скверу між вулицями Герцена та Овруцькою, який можуть назвати на честь Імама Шаміля – лідера кавказького визвольного руху XIX століття, який певний час жив у Києві.
Щодо назви “Музичний”, вона не випадкова. Саме тут до 1941 року існував Музичний провулок – невелика вуличка в самому серці Києва, яка була осередком культурного життя. У провулку працювали Імператорське музичне училище, київська консерваторія, концертна зала. Тут викладали й виступали видатні композитори та музиканти, а кияни приходили на концерти, які залишалися в пам’яті на все життя. Усе це зникло в полум’ї Хрещатика у вересні 1941 року, але пам’ять збереглася, і тепер її хочуть повернути.
Опитування триватимуть до 10 травня. Результати стануть основою для засідання Комісії з питань найменувань, яка за позитивного підсумку рекомендуватиме відповідні проєкти міському голові. Після цього пропозиції можуть бути винесені на розгляд Київради, а весь процес – від голосування у застосунку до рішення депутатів – може зайняти до пів року. Щоб долучитися до голосування, потрібно в застосунку “Київ Цифровий” відкрити розділ “Міські сервіси”, обрати пункт “Опитування” і проголосувати за назву скверу.
Більше половини опитаних у Києві Цифровому проти перейменування вулиці Повітрофлотської
Нагадаємо, за результатами опитування, 66% опитаних киян вважають, що потрібно залишити назву вулиці Повітрофлотська в Солом’янському районі без змін. Оскільки ця назва нерозривно пов’язана з авіабудуванням у Києві, до того ж, не підпадає ані під декомунізацію, ані під дерусифікацію.
Крім того, 90% опитаних у застосунку “Київ Цифровий” жителів столиці підтримали пропозицію перейменувати вулицю Волго-Донську на честь загиблого військовослужбовця та громадського активіста Павла Петриченка.
Також ми писали, що мешканці Лаврської виступають проти перейменування вулиці. Саме ж опитування у “Києві Цифровому” мало дати відповідь на питання – чи потрібно перейменувати вулицю Лаврську? При цьому розділити цю назву на дві нові: частково – на вулицю Івана Мазепи, а частково – на вулицю Новонаводницьку. Але кияни, які мешкають тут, не хочуть вчергове бігати по інстанціях, аби поміняти папери. Адже тим, хто тут мешкає здавна, вже доводилося “переживати” перейменування вулиці і переоформлювати документи.