У четвер, 31 жовтня 2024 року, в кінотеатрах Києва виходить у прокат довгоочікувана драма “БожеВільні”, світова прем’єра якої відбулася ще рік тому на Міжнародному Варшавському кінофестивалі. Влітку цього року стрічку показали на Одеському міжнародному кінофестивалі. І, нарешті, повнометражний режисерський дебют Дениса Тарасова побачить широке коло глядачів.
Як повідомляє Державне агентство України з питань кіно, за підтримки якого був створений фільм, «БожеВільні» порушує важливе питання каральної психіатрії в СРСР, показуючи індивідуальні драми на фоні гострої соціальної проблематики. У центрі сюжету – історія молодого волелюбного Андрія Довженка, який опинився у психіатричній лікарні лише за любов до забороненої західної рок-музики. Потрапивши у саме пекло радянської каральної психіатрії, він має зробити надскладний вибір: вийти з лікарні та стати зрадником та стукачем або ж розповісти правду про закатованих там дисидентів та боротися із системою.
«Для мене кіно — це інструмент, щоб говорити з глядачем на серйозні та незручні теми. Тема цієї картини дуже серйозна, і мені хочеться, щоб глядачі почали розуміти свою історію», — цитує режисера Дениса Тарасова Держкіно.
Стрічка вже здобула перемоги на понад 10 міжнародних фестивалях, зокрема отримала приз глядацьких симпатій на Міжнародному Варшавському кінофестивалі у 2023-му. Цього року на Монреальському міжнародному кінофестивалі Денис Тарасов отримав перемогу у номінації “Найкращий режисер”, а виконавець головної ролі Костянти Темляк – у номінації “Найкращий актор”. Серед інших виконавців Ірма Вітовська, Остап Ступка, Віталій Салій, Сергій Колонтай, Анастасія Пустовіт.
Що за стрічки зняли з показу на ОМКФ та чому стрічка про Кличка відкрила кінофест у Британії
Нагадаємо, Інформатор писав, що з показу на 15-му Одеському міжнародному кінофестивалі зняли одразу вісім фільмів, серед яких – вже знані “Українські шерифи” Романа Бондарчука, “Погані дороги” Наталки Ворожбит та “Додому” Нарімана Алієва. Організатори кивають на продюсерів стрічок: мовляв, ті не узгодили права на фестивальні покази із правовласником, компанією “Артхаус Трафік”, коли давали згоду на показ. А правовласники натякають на жадібність самих організаторів фестивалю.
Також ми розповідали про те, що стрічка “Кличко. Більше, ніж бій” відкрила Фестиваль документального кіно у британському Шеффілді. Її режисером є оскароносний Кевін Макдональд – це, по-перше, робить подію визначною у світі кіноманів, а по-друге, дає можливість і самим Кличкам використати майданчик для своєї політичної заяви. І вони, судячи з інтерв’ю самого Макдональда, її зробили: йдеться передовсім про де-факто визнання президентських амбіцій міським головою Києва.