5 грудня православна церква шанує пам’ять преподобного Сави. На цю дату є багато прикмет для визначення погоди та кілька заборон, у які вірили наші пращури. Про них Інформатор розповість детальніше. А які ще церковні свята ми будемо відзначати у грудні, читайте тут
У Савин день було прийнято не ходити по гостях і не їздити в подорож. Це народне свято проводили в родинному колі з найближчими. На вулицю цього дня виходили тільки діти – вони каталися на санчатах і ліпили сніговиків.
Савин день здавна вважався чоловічим святом. Цього дня жінки вітали чоловіків і звільняли їх від обов’язків. Також у народне свято 5 грудня дружини молилися про здоров’я і захист чоловіка. На Саву намагалися не починати будівництво, ремонт та інші важкі чоловічі роботи, оскільки вірили, що вони в такому разі закінчаться невдачею.
Що не можна робити 5 грудня
- Важко працювати в цей день не варто.
- День здавна вважається нещасливим для подорожей і поїздок. Через хуртовини й снігопад був високий шанс заблукати, застрягти в снігу або травмуватися.
- Не можна планувати важливих справ.
- Не можна цього дня брати участь у конфліктах людям, які перебувають у дорозі або планують поїздку, інакше подорож буде проблемною.
- Не варто 5 грудня сумувати, згадувати старі образи, заздрити та бажати зла іншим людям, оскільки негативні думки можуть втілитися в життя.
- Не можна цього дня стелити гостям постіль на подружньому ліжку, інакше між чоловіком і дружиною настане розлад.
Прикмети погоди у цей день
- Тепла погода обіцяє довгу і сніжну зиму.
- Якщо річки й озера вкрилися льодом, то найближчими днями похолодає.
- Сніг пухкий, але почав танути – найближчими днями буде потепління.
- Морозна погода, а білки залишають свої гнізда і спускаються з дерев – у відлигу.
- Снігурі співають – до хуртовин і морозного вітру.
- Якщо дим над багаттям піднімається вгору, то скоро мороз посилиться.