Яке сьогодні, 14 листопада, свято: Всесвітній день курки та якості

У четвер, 14 листопада, православна церква шанує пам’ять святого апостола ПилипаІменини сьогодні святкують Олександр, Олексій, Аристарх, Василь, Віктор, Гавриїл, Георгій, Григорій, Дмитро, Єгор, Костянтин, Михайло, Микола, Петро, Сергій, Теодор, Федір, Пилип, Анна. А які ще свята відзначають цього дня у світі – розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату намагалися особливо не працювати.

14 листопада – яке сьогодні свято в різних країнах

Ці професіонали є основою хірургічної команди, забезпечуючи стерильне середовище, готуючи пацієнтів та завжди напоготові хірургам

День операційної медичної сестри, що відзначається щорічно 14 листопада, – це професійне свято медичних працівників, данина поваги відданим своїй справі помічникам хірурга, які відіграють вирішальну роль в успішному проведенні операцій і догляді за пацієнтами в операційній палаті. 

Подія походить зі США, саме там вперше було офіційно визнане значення операційних медсестер. У 1989 році губернатором штату Айова Террі Едвардом Бранстадом, який встановив день вшанування цих життєво важливих членів медичної команди.

Професія медсестри бере свій початок ще з 300 року н.е. Однак саме запровадження Флоренс Найтінгейл сучасної системи медсестринства у 19 столітті стало революцією в цій галузі. До 1949 року спеціалізація операційних медсестер була визнана як окрема, через унікальні навички та обов’язки цих фахівців.

День операційної медичної сестри – це можливість відзначити важку працю, відданість і майстерність цих важливих медичних працівників. Їх відданість справі догляду за пацієнтами та роль в успіху хірургічних процедур роблять їх справжніми героями в системі охорони здоров’я.

Логопедія бере свій початок з 17 сторіччя, а з 19 сторіччя розпочалося активне вивчення цієї наукової галузі
Логопедія бере свій початок з 17 сторіччя, а з 19 сторіччя розпочалося активне вивчення цієї наукової галузі

14 листопада кожного року світ відзначає Міжнародний день логопеда, який заснували у 2004 році. Багато людей помилково вважають, що логопед корегує лише неправильну вимову. Представники цієї важливої професії виправляють усі порушення мовлення (недорозвинення, дефекти тощо) та навіть повну його відсутність. Логопедія – це ціла наука, що вивчає механізми, причини, симптоми, структуру порушень мови та систему впливу щодо корекції мовленнєвої діяльності. 

Якість – це не просто бізнес-показник, а філософія, яка впливає на задоволеність клієнтів, репутацію та операційні витрати
Якість – це не просто бізнес-показник, а філософія, яка впливає на задоволеність клієнтів, репутацію та операційні витрати

Всесвітній день якості святкується кожного листопада у другий четвер місяця. Всесвітній день якості – це щорічна подія, яка має на меті підкреслити важливість якості в нашому повсякденному житті, як у корпоративному світі, так і в особистій сфері. Цей день заохочує організації та окремих осіб дотримуватися високих стандартів якості у своїй продукції, послугах та звичках. Ініціативу очолює Чартерний інститут якості (CQI) у Великій Британії, заснований у 1919 році, який щороку визначає теми, щоб зосередити зусилля на різних аспектах якості.

Ініціаторами створення такого свята виступили у 1990 році Європейська організація якості, ООН та інші. Через 5 років тиждень, протягом якого святкується Всесвітній день якості, було оголошено Європейським тижнем якості.

Концепція якості була невіддільною частиною бізнесу та ремесла протягом століть, а коріння руху за якість сягає гільдій 13 століття. Формалізація якості як окремої професійної сфери, однак, набрала обертів у 20-му столітті, зі створенням CQI та подальшим визнанням Всесвітнього дня якості Організацією Об’єднаних Націй у 1990 році.

День якості має за мету привернення уваги споживачів до якості продукції, тим самим спонукаючи виробників до виготовлення лише гідної продукції. Якісні товари – це якість нашого життя, тому кожен споживач повинен обирати для себе лише найкраще, тоді недобросовісне виробництво щезне з ринку.

Походження цієї події не відоме, але має багато згадувань на різних ресурсах
Походження цієї події не відоме, але має багато згадувань на різних ресурсах

Щорічно у другий четвер листопада відзначається Всесвітній день курки, яка визнана найпопулярнішою та найпоширенішою свійською птицею у світі. Нині її чисельність вже перевищує 24 мільярди особин, забезпечуючи людство недорогими, смачними та поживними продуктами, до яких належить м’ясо та яйця. 

В наші дні головними експортерами курятини виступають США та Бразилія, одночасно серед найбільших імпортерів слід відзначити Японію, Китай та Мексику. Для підвищення продуктивності у галузі курівництва селекціонери вивели породи курей, які дають приблизно 250 штук яєць на рік, а з птахів м’ясних порід отримують близько 3.5 кг дієтичного м’яса.

З повагою до курки ставляться й кулінари. Завдяки прекрасним смаковим якостям та низькій калорійності, блюда з цієї птиці можуть дозволити собі навіть ті, хто стежить за своєю фігурою або страждає на захворювання внутрішніх органів. Не варто також забувати, що релігія більшості народів дозволяє їсти м’ясо курки, що додає їй популярності.

Суть Всесвітнього дня Юзабіліті – звернення громадської уваги до необхідності підвищення простоти у використанні послугами та продуктами, які є необхідними та важливими для суспільства
Суть Всесвітнього дня Юзабіліті – звернення громадської уваги до необхідності підвищення простоти у використанні послугами та продуктами, які є необхідними та важливими для суспільства

Всесвітній день юзабіліті відзначається щороку у другий четвер листопада. Сьогодні святкуємо практичність, зручність і простоту використання. Вперше його відзначили у 2005 році й відтоді проводять щорічно. Ініціатива впровадження свята належить Асоціації професіоналів юзабіліті (UPA), а відзначати свято розпочали у 2005 році.

Слово Usability в перекладі означає зручність в експлуатації. Для будь-якого проєкту важливі простота використання, практичність та зручність, саме тому фахівці з юзабіліті намагаються врахувати всі фактори при створенні продукту задля широкого масового використання.

14 листопада – яке сьогодні церковне свято

За народними прикметами в цей день не можна займатися прибиранням - разом зі сміттям і брудною водою з дому можна винести удачу
За народними прикметами в цей день не можна займатися прибиранням – разом зі сміттям і брудною водою з дому можна винести удачу

14 листопада в церковному календарі – день пам’яті святого апостола Филипа. Він був наймолодшим учнем Ісуса Христа, займався вивченням Священного Писання і проповідуванням Євангелія у Фригії та Скіфії. Святого апостола люди шанували ще за життя, адже він творив справжні дива. Зокрема, воскресив із мертвих немовля. До християнства Пилип приєднався після того, як побачив воскресіння Христа. Він пішов у народ, розповідав про Ісуса, зціляв хворих.

Після Вознесіння Ісуса і зішестя Святого Духа Пилип проповідував в Азії, разом зі своєю сестрою та апостолом Варфоломієм. Вони зціляли хворих, хрестили людей і зазнавали переслідувань від язичників. Пилип помер у місті Ієраполі у Фригії, де його розіп’яли на хресті догори дриґом за наказом проконсула Анфіпата, чия дружина стала християнкою. Перед смертю Пилип молився до Ісуса і благословив народ.

У цей день намагалися особливо не працювати, заведено відпочивати, влаштовувати багаті застілля і ситно їсти. Апостолу Пилипу моляться про позбавлення від різних недуг, особливо від очних хвороб, просять допомоги в печалях і скорботах.

Хто народився 14 листопада

14 листопада 1948 р. – Чарльз Філіп Артур Джордж – правлячий король Великої Британії та Північної Ірландії та королівств Співдружності з Віндзорської династії, верховний головнокомандувач збройними силами Великої Британії, верховний правитель Церкви Англії, глава Співдружності націй з 8 вересня 2022 року.

Чарльз Філіп Артур Джордж
Чарльз Філіп Артур Джордж

14 листопада 1968 р. – Антін Дмитрович Мухарський – український актор театру і кіно, телеведучий, співак, поет-пісняр, письменник, деякий час був радником міністра культури України. Найбільшу популярність здобув як автор і виконавець пародійних пісень у складі створеного ним 2012 року вокально-інструментального ансамблю “Сталін унд Гітлер капут”.

Антін Дмитрович Мухарський
Антін Дмитрович Мухарський

14 листопада 1969 р. – Тарас Вікторович Компаніченко – український культурний діяч, кобзар, бандурист і лірник, керівник музичного гурту “Хорея Козацька”.

Тарас Вікторович Компаніченко
Тарас Вікторович Компаніченко

14 листопада 1972 р. – Джош Дюамель – американський актор і в минулому фотомодель. Відомий за ролями в серіалах “Всі мої діти” і “Лас-Вегас”, а також за головними ролями у фільмах “Одного разу в Римі”, “Життя, як воно є”, “Тиха гавань” і “Трансформери”.

Джош Дюамель
Джош Дюамель

14 листопада 1979 р. – Ольга Костянтинівна Куриленко – французька кіноактриса та модель, має українське коріння. 2021 року вона знялася в трилері “Вартовий”. Того ж року знялася в ролі Антонії Дрейкової в супергеройському фільмі “Чорна вдова”. У жовтні зіграла в комедійному фільмі “Шеф під прикриттям”.

Ольга Костянтинівна Куриленко
Ольга Костянтинівна Куриленко

14 листопада 1997 р. – Іванна Анатоліївна Сахно – українська та американська акторка, відома своїми ролями в ситкомі “Леся+Рома”, біографічній стрічці “Іван Сила”, блокбастері “Тихоокеанський рубіж: Повстання”, екшн-комедії “Шпигун, який мене кинув” і телесеріалі “Асока”.

Іванна Анатоліївна Сахно
Іванна Анатоліївна Сахно

Джерело