Яке сьогодні, 20 листопада, свято: День педіатра і ботокса

У середу, 20 листопада, православна церква шанує пам’ять святого ПроклаІменини сьогодні святкують Олександр, Олексій, Анатолій, Анна, Арсеній, Василь, Володимир, Григорій, Іван, Макар, Микола, Тетяна. А які ще свята відзначають цього дня у світі – розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме ця дата вважається днем материнської любові.

20 листопада – яке сьогодні свято в різних країнах

Всесвітній день дітей пропонує кожному з нас точку опори для відстоювання та зміцнення прав дітей, перетворюючи їх на діалоги та дії, які створять кращий світ для дітей

Як чудово бачити посмішки дітей та чути їхній сміх, адже саме в дитинстві все здається райдужним та позитивним. Кожен малюк має право бути щасливим. Здорові та радісні діти – запорука кращого майбутнього для кожної країни. Слід пам’ятати, що попри будь-який свій вік, дитина вже є особистістю. Всесвітній день дитини запровадила ООН. Його основною ціллю є повноцінний розвиток дитини, залучення до повноцінного суспільного життя. Вже не раз було доведено, що від якості дитячих років залежить усе подальше життя. Щорічно Всесвітній день дитини святкують 20 листопада.

Цей день був заснований у 1954 році та відзначається 20 листопада кожного року, маючи на меті сприяння міжнародному згуртуванню щодо покращення добробуту малюків та підлітків. 20 листопада – важлива дата, оскільки  в 1959 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Декларацію прав дитини. Також 20 листопада в 1989 році  Генеральна Асамблея ООН прийняла Конвенцію про права дитини. Починаючи з 1990 року одночасно з Всесвітнім днем дітей також відзначають річницю дня прийняття Генеральною Асамблеєю ООН як Декларації, так і Конвенції про права дітей.

Матері та батьки, вчителі, медсестри та лікарі, урядовці та активісти громадянського суспільства, релігійні та громадські авторитети, корпоративні магнати та медіа-професіонали, а також молоді люди та самі діти можуть зіграти важливу роль у введенні Всесвітнього дня дітей до їхнього життя, суспільства, громади та нації.

20 листопада оголосили Днем педіатрів та Днем дитини, оскільки у 1959 році в цей день було прийнято
20 листопада оголосили Днем педіатрів та Днем дитини, оскільки у 1959 році в цей день було прийнято “Декларацію прав дитини”, а в 1989 році – “Конвенцію прав дитини”

Професійне свято дитячих лікарів відзначають 20 листопада – День педіатра. День педіатра святкується на міжнародному рівні за ініціативи Генеральної Асамблеї ООН. У заходах та акціях беруть участь багато країн світу, адже здоров’я дітей стосується кожної людини. 

Педіатрія є окремою галуззю медичної науки. Головне завдання цієї дисципліни та педіатричної діяльності полягає у збереженні здоров’я дітей. Лікарі-педіатри консультують батьків з приводу того, як зростити дитину здоровою, повною життєвих сил, стійкою до різних захворювань. Розвиток педіатричної науки дозволив скоротити процент дитячих хвороб та зменшити кількість смертельних випадків від особливо небезпечних для життя захворювань. Визначну роль в цьому грають щеплення та профілактичні засоби, що здійснюються під професійним контролем й наглядом педіатрів.

ГІС - це така комп’ютерна система, що дозволяє збирати, використовувати, зберігати, редагувати, відображати та аналізувати просторові дані з усією потрібною інформацією
ГІС – це така комп’ютерна система, що дозволяє збирати, використовувати, зберігати, редагувати, відображати та аналізувати просторові дані з усією потрібною інформацією

Щорічно, переважно у середу третього тижня листопада, святкується Всесвітній день географічних інформаційних систем. День ГІС (скорочена назва) з’явився у 1999 році та відзначається у рамках Тижня географічних знань, який проводить National Geographic Society.

До Дня географічних інформаційних систем більше, ніж у 80 країнах організовуються різноманітні заходи: презентації, виставки, семінари, відкриті уроки та дні відкритих дверей. Метою свята є поширення сучасних географічних знань в усіх громадських установах та знайомство з останніми досягненнями.

День ботокса (ботулотоксину А) – це не просто день акцій і знижок, це свято особистого вибору, краси і науки, яка дозволяє людям відчувати себе якнайкраще
День ботокса (ботулотоксину А) – це не просто день акцій і знижок, це свято особистого вибору, краси та науки, яка дозволяє людям відчувати себе якнайкраще

День ботокса – це не просто свято продукту, а день визнання шляху догляду за собою та впевненості в собі, на який щороку стають мільйони людей. День ботокса відзначається щорічно у третю середу листопада. Як щорічна подія, День ботокса став важливою датою в календарі індустрії краси, пропонуючи спеціальні пропозиції, освіту та акцентуючи увагу на перевагах процедур з використанням препаратів ботокса.

День ботокса – це унікальне свято як для нових, так і для лояльних споживачів препаратів ботокса. Це день, коли люди можуть дізнатися більше про переваги продукту, обмінятися досвідом та скористатися ексклюзивними пропозиціями. Цей день відзначається з ентузіазмом, оскільки він об’єднує спільноту людей, які цінують естетичні процедури як частину своєї рутини догляду за собою.

BOTOX Cosmetic, відомий як наукова назва онаботулінумтоксин А, є схваленим FDA препаратом, який в першу чергу використовується для зменшення видимості мімічних зморшок. Він діє, тимчасово паралізуючи м’язи, які викликають зморшки, що призводить до більш гладкого та молодого вигляду. Зонами лікування зазвичай є зморшки на лобі, “гусячі лапки” і насуплені зморшки між бровами.

За словами AbbVie, фармацевтичної компанії, що стоїть за BOTOX Cosmetic, подія щороку повертається з ще більшим ентузіазмом та пропозиціями, ніж раніше. Цей день покликаний відсвяткувати спільноту користувачів та медичних працівників, які зробили BOTOX Cosmetic провідним брендом в естетичній медицині.

20 листопада – яке сьогодні церковне свято

У Київській Русі свято 20 листопада вважалося днем материнської любові. У цю дату матері балували дітей і водили їх на розваги. А батьки привозили додому гостинці для дружини та дітей
У Київській Русі свято 20 листопада вважалося днем материнської любові. У цю дату матері балували дітей і водили їх на розваги, а батьки привозили додому гостинці для дружини та дітей

20 листопада в церковному календарі – день пам’яті святого Прокла. Богослов’я Прокл навчався в Іоанна Златоуста. Опанувавши ораторське мистецтво, він отримав глибоке знання Святого Письма. Прокл був свідком явлення апостола Павла, а ось єпископом став уже після смерті свого наставника. Під час його служіння стався сильний землетрус.

Прокл разом з іншими вірянами вийшов на вулиці міста, щоб попросити Господа про допомогу. Раптом маленький хлопчик здійнявся в небо і неушкодженим повернувся на землю. Він сказав, що чув спів ангелів. Люди повторили слова, які співали небесні жителі, і землетрус припинився.
Константинопольська паства любила свого Патріарха за його подвижницьке життя, за його турботу про знедолених і за його проповіді. До наших днів дійшло багато творінь святителя. Найбільш популярними є спрямовані проти несторіан два слова святителя на похвалу Божої Матері та чотири слова на Різдво Христове, які викладають Православне вчення про Втілення Сина Божого.

Прихильність Прокла основам християнського життя, його терпляче ставлення до утисків, зрештою, зробили його найважливішою духовною особою свого часу. Продовжувач церковної традиції, закладеної святим Іоанном Златоустом, його соратник, святий Прокл терпляче намагався повернути в лоно Церкви як прихильників несторіанської єресі, так і тих, хто покинув Церкву у зв’язку з вигнанням Іоанна Златоуста. Загальну повагу здобула діяльність святого Патріарха щодо влаштування благочиння у всіх церковних справах. Оточений любов’ю і пошаною, Прокл відійшов до Господа в похилому віці (помер у 446/447).

Наші пращури в це народне свято займалися захистом оселі від нечисті. Для цього перед вхідними дверима або воротами на подвір’я вішали сокиру або підкову. Чоловіки цього дня голосно промовляли лайливі слова (зрозуміло, не в присутності дітей), оскільки вірили, що зла сила боїться матюків.

Хто народився 20 листопада

20 листопада 1971 р. – Джоел Едвард Макхейл – американський актор, комік, сценарист і телеведучий. Найбільш відомий за роллю Джеффа Уінгера в телесеріалі “Спільнота”.

Джоел Едвард Макхейл
Джоел Едвард Макхейл

20 листопада 1974 р. – Євген Анатолійович Сінчуков – український актор кіно та дубляжу, диктор, продюсер. Був актором “Шоу Братів Шумахерів”.

Євген Анатолійович Сінчуков
Євген Анатолійович Сінчуков

20 листопада 1981 р. – Андреа Луїз Райсборо – британська актриса. Номінантка на премію “Оскар” за роль у фільмі “Раді Леслі”.

Андреа Луїз Райсборо
Андреа Луїз Райсборо

20 листопада 1983 р. – Михайло Степанович Хома – український співак, автор пісень, актор, кінорежисер, продюсер, фронтмен та засновник гурту “DZIDZIO”.

Михайло Степанович Хома
Михайло Степанович Хома

20 листопада 1988 р. – Різ Уейкфілд – австралійський актор. 2011 року вийшов у прокат ще один фільм, де Різ зіграв одну з головних ролей – “Санктум”. У 2013 році вийшов фільм “Судна ніч”, у якому Різ зіграв ватажка банди студентів.

Різ Уейкфілд
Різ Уейкфілд

20 листопада 1998 р. – Таїсія-Оксана Віталіївна Щурук – українська актриса, відома насамперед за роллю Каті Щасливої ​​у молодіжному драматичному серіалі “Перші ластівки” та Таїсії у реаліті-серіалі “Київ вдень і вночі”.

Таїсія-Оксана Віталіївна Щурук
Таїсія-Оксана Віталіївна Щурук

Джерело