Яке сьогодні, 21 листопада, свято: День десантно-штурмових військ ЗСУ та відмови від паління

У четвер, 21 листопада, в Україні відзначають День десантно-штурмових військ, а православна церква святкує Введення у храм Пресвятої Богородиці (або Третя Пречиста). Іменини сьогодні святкують Гаврило, Михайло, Павло, Рафаель, Марта, Марфа. А які ще свята відзначають цього дня у світі – розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме ця дата вважається вдалою для здійснення угод та продажу.

21 листопада – яке сьогодні свято в різних країнах

Подія започаткована з метою відродити військову рівнозначність української нації, сформувати патріотизм та встановити новітні традиції щодо вшанування цього роду військ

21 листопада кожного року Україна відзначає День десантно-штурмових військ, котрий з’явився у 2017 році разом з заміною назви десантних військ на десантно-штурмові. Колишнє професійне свято мало назву День високомобільних десантних військ. Перше святкування відбулося у нашій столиці на Михайлівській площі, де військо отримало від Президента України оновлену символіку.

Наразі десантно-штурмові – це окремі війська, які є частиною Збройних Сил України. Вони задіяні в зоні АТО/ООС, а також під час спеціальних чи миротворчих операцій. Десантники вертикально охоплюють ворога та працюють у його тилу.

Житомир вважають столицею десантно-штурмових військ – в цьому місті знаходиться навчальний центр та дислоковане командування ДШВ ЗСУ. У місті навіть є вулиця з назвою Героїв Десантників.

Яке сьогодні, 21 листопада, свято: День десантно-штурмових військ ЗСУ та Всесвітній день телебачення 2
Свято вказує на дві доленосні для українського народу події: Помаранчеву революцію, що відбулася у 2004 р. та Революцію гідності – 2013-14 років

Українське національне свято, що відзначається щорічно 21 листопада, починаючи з 2017 року. Дата є знаменною для кожного українця і почала святкуватися замість Дня Свободи (22 листопада), проголошеного у 2005 році та скасованого у 2011 році. Свято покликане затвердити прагнення українських громадян до демократії, свободи та справедливості й схвалити рух до європейського майбутнього. Хоча День гідності та свободи отримав статус державного свята, він залишається робочим днем.

Свято проголошене 30 вересня 2017 року Указом Президента України №300/2017 “Про відзначення у 2017 році Дня Гідності та Свободи”. Цей день – символ творення новітньої історії держави та пам’ятна дата, що вшановує мужність та патріотизм громадян, які відстоювали цінності свободи, демократії та вибір народу щодо європейського розвитку держави.

Яке сьогодні, 21 листопада, свято: День десантно-штурмових військ ЗСУ та Всесвітній день телебачення 3
Перший український телеефір пройшов у Києві 1 лютого 1939 року, його тривалість складала лише 40 хвилин

21 листопада кожного року весь світ відзначає Всесвітній день телебачення. Подію заснувала Організація Об’єднаних Націй 17 грудня 1996 року. Дата святкування обрана з поваги до дня здійснення першого Всесвітнього телевізійного форуму ООН, а саме 21-22 листопада 1996 року.

Всесвітній день телебачення має таку місію: інформування суспільства про роль ТБ у просуванні розвитку та миру. Організація Об’єднаних Націй закликає увесь світ 21 листопада обмінюватися телепередачами, які присвячені проблемам миру, соціального й економічного розвитку, безпеки та популяризації культури, і, звісно ж, не розповсюджувати антигуманні й нетерпимі матеріали.

Яке сьогодні, 21 листопада, свято: День десантно-штурмових військ ЗСУ та Всесвітній день телебачення 4
Книга рекордів Гіннеса перевидана на 37 мовах світу

Кожного року у третій четвер листопада відзначається Всесвітній день книги рекордів Гіннеса. Свято започаткували у 2005 році, дата обрана на честь дня, коли Книга рекордів Гіннеса здобула титул найбільш продаваної книги з авторськими правами.

Ідея концепції Книги рекордів належить Х’ю Біверу, який був директором пивоварні в Ірландії та часто чув суперечки щодо різних рекордів і питань від своїх відвідувачів. Тому в 1951 році Бівер вирішив, що відповіді на різноманітні запитання можна записувати у спеціальну книгу. До речі, назва Книги перейнята від назви пивоварні (Arthur Guinness Son&Co). Перша Книга рекордів Гіннеса побачила світ 27 серпня 1955 року і складалася зі 198 сторінок, вже до Різдва книга стала абсолютним бестселером у Великобританії.

Яке сьогодні, 21 листопада, свято: День десантно-штурмових військ ЗСУ та Всесвітній день телебачення 5
Міжнародний день відмови від паління має за мету донести до людства інформацію про згубний вплив цієї звички, залучити до боротьби проти паління якомога більше людей і сприяти зниженню залежності

Кожного листопада, у третій четвер місяця, світ відзначає Міжнародний день відмови від паління. Таку подію заснувало Американське онкологічне товариство ще у 1977 році, коли вчені довели існування негативних наслідків паління на здоров’я людини та взаємозв’язок появи раку з регулярним палінням.

Всесвітня організація охорони здоров’я звертає увагу на те, що 90% смертей від раку легень зумовлено саме палінням, також паління спричиняє 75% випадків від хронічного бронхіту та 25% випадків ішемічної серцевої хвороби. Статистика серед українців також невтішна: країна налічує 9 мільйонів активних курців – це більша частина чоловічого населення, десята частина жіночого, половина старшокласників. Дитяче паління зростає: 60% випускників відкрито палять, що не може не впливати на розвиток організму.

Яке сьогодні, 21 листопада, свято: День десантно-штурмових військ ЗСУ та Всесвітній день телебачення 6
У галузі рибальства зайняті мільйони людей по всьому світу – місцеві рибалки, переробники, торговці рибою та широким спектром водних продуктів

Всесвітній день рибальства проводять щороку 21 листопада. У святкових заходах беруть участь риболовні співтовариства, асоціації та спілки, ця свято промислового рибальства. Для людства прибережне та внутрішнє рибальство має важливе значення як одне з багатих джерел продовольства. Водойми, річки, озера та океани дають людині рибу у величезних об’ємах. 

Компанія WorldFish є міжнародною некомерційною дослідницькою організацією. Її діяльність спрямована на боротьбу з бідністю та голодом, впровадження розвиненої аквакультури у країнах, де рибальство є основним джерелом існування населення. Організація є членом CGIAR – найбільшого у світі партнера з досліджень та інновацій, що впроваджують з метою досягнення продовольчої безпеки всіх країн.

Риба становить важливу частину раціону харчування людей. Але безконтрольний вилов призводить до знищення популяцій та погіршення екології морських та океанських вод. Тож Всесвітній день рибальства – це можливість донести людству інформацію про наявні проблеми та закликати берегти рибні запаси.

21 листопада – яке сьогодні церковне свято

Яке сьогодні, 21 листопада, свято: День десантно-штурмових військ ЗСУ та Всесвітній день телебачення 7
День вважається добрим для здійснення угод та продажу. За старих часів вірили, що зима в цей час роз’їжджає на санях, тому намагалися до Введення упорядкувати й свої сани – напередодні добре буде автомобілістам поміняти літню гуму на зимову

21 листопада відзначають одне з дванадцяти найважливіших свят Православної Церкви – Введення у храм Пресвятої Богородиці. За свідченнями, що збереглися, у батьків Пресвятої Богородиці Іоакима і Ганни довго не було дітей. Вони багато молилися Господу, і коли народилася дочка, то дали обітницю, що присвятять її Богові. Маленька Марія жила з батьками в Назареті до трьох років, а після Іоаким та Анна разом з родичами, під співи священних пісень та зі запаленими свічками повели дочку до Єрусалимського храму.

Дорогою вони були три дні. У храмі їх зустріли священики та архієрей Захарія. Марію підвели до храму і поставили на перший щабель, а наступні 14 вона здолала сама. Першосвященик Захарія (отець Іоанна Хрестителя) увів її у вівтар і показав місце молитви. При храмі Марія прожила до 15 років: читала Святе Письмо, займалася рукоділлям, молилася. Потім первосвященик і священики порадили їй одружитися, але Марія відповіла, що хоче присвятити себе Богові. Тоді за порадою священик Захарія запропонував літньому Йосипові стати опікуном Марії, щоб стати хранителем її обітниці. Вони побралися і вирушили до Назарета.

Введення в храм Пресвятої Богородиці – дуже глибоке за змістом свято: переступивши поріг Єрусалимського храму, Марія була готова стати “живим храмом”. Кожна людина так само вводиться до Церкви через Таїнство Хрещення – це і є введення людини до храму.

У це особливе свято традиційно відзначається читання молитов та участь у богослужіннях. Майбутні матері вкладають у свої молитви прохання про хороший перебіг пологів, тоді як ті, хто хоче мати дітей, звертаються до вищих сил з проханням подарувати їм дар життя.

Хто народився 21 листопада

21 листопада 1945 р. – Голді Джинн Хоун – американська актриса, продюсер, режисер і співачка. Лауреат премії “Оскар” за роль у фільмі “Квітка кактуса” у 1970 році.

Голді Джинн Хоун
Голді Джинн Хоун

21 листопада 1963 р. – Ніколлет Шерідан – британська актриса, відома за ролями Пейдж Метесон у серіалі “Тиха пристань”, Іді Брітт у серіалі “Відчайдушні домогосподарки” та Алексіс Керрінгтон у серіалі “Діна”.

Ніколлет Шерідан
Ніколлет Шерідан

21 листопада 1965 р. – Бьорк Гвюдмюндсдоуттир – ісландська співачка, актриса, музикант, композитор та автор пісень. Світову популярність Бьорк здобула як вокалістка альтернативного рок-гурту “The Sugarcubes”.

Бьорк Гвюдмюндсдоуттир
Бьорк Гвюдмюндсдоуттир

21 листопада 1975 р. – Джеймс Реймонд Сімпсон – американський актор і продюсер. Він знявся в таких серіалах, як “Картковий будиночок”, “Королі втечі”, “Ясновидець”, “У Філадельфії завжди сонячно”, “C.S.I.: Місце злочину”, “Мене звуть Ерл”, “24 години” та “Світ Дикого заходу”.

Джеймс Реймонд Сімпсон
Джеймс Реймонд Сімпсон

21 листопада 1979 р. – Іван Леонідович Семесюк – український художник, письменник, поет, музикант, культурний діяч, автор медійних проєктів. Іван засновник power country гурту Пирятин, а також є членом музичної alternative folk формації Ukie’z.

Іван Леонідович Семесюк
Іван Леонідович Семесюк

21 листопада 1986 р. – Ігор Сергійович Ласточкін – український актор, шоумен, телеведучий, гуморист, комік, співак, капітан команди КВК “Збірна Дніпропетровська”. Ведучий телевізійної передачі “Розсміши коміка”. З 2015 року член журі гумористичного шоу “Ліга Сміху” та тренер.

Ігор Сергійович Ласточкін
Ігор Сергійович Ласточкін

Джерело