Яке сьогодні, 23 листопада, свято: Міжнародний день аури та акварелі

У суботу, 23 листопада, православна церква шанує пам’ять святого Амфілохія ІконійськогоІменини сьогодні святкують Олександр, Олексій, Борис, Григорій, Іван, Макар. А які ще свята відзначають цього дня у світі – розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату намагалися без великої потреби не виходити з дому.

23 листопада – яке сьогодні свято в різних країнах

Консультанти з іміджу кожен день долучаються до життя багатьох людей: додають впевненості в важкі моменти життя, розкривають особистість, дістаючи на поверхню внутрішнє “наповнення”, навчають нас та переконують, що справжня краса є в кожній людині

23 листопада – міжнародне професійне свято імідж-консультантів – Міжнародний день імідж-консультантаВперше це свято було проведене у 2012 р. у Мексиці, де багато університетів пропонує наукові ступені у сфері іміджу, за ініціативою Маноло Трухільйо та Хільдеберто Мартінеса – членів AICI. AICI – Міжнародна асоціація імідж-консультантів, яка є некомерційним, провідним та найбільшим професійним об’єднанням консультантів з особистого та корпоративного іміджу у всьому світі. Займається організація підвищенням професійного рівня консультантів та популяризацією цієї професії. Саме офіційним голосуванням Ради директорів AICI у лютому 2013 р. було вирішено запустити цю ініціативу на постійній основі та залишити дату, обрану двома мексиканцями.

Всесвітній день акварелі дає можливість як художникам, так і аматором заглибитися в цю чарівну техніку
Всесвітній день акварелі дає можливість як художникам, так і аматором заглибитися в цю чарівну техніку

23 листопада – знаменна дата для художників-акварелістів по всьому світі. Адже в цей день відзначається Всесвітній день акварелі, започаткований відомим мексиканським художником Альфредо Гуаті Рохо. Можна сказати, що цей митець все своє життя присвятив живопису в техніці акварелі та його популяризації у світі.

Всесвітній день акварелі відзначається з 1991 року завдяки зусиллям аквареліста Альфредо Гуаті Рохо. Рохо палко вірив, що акварель може передати красу світу так само яскраво, як і олійні картини. До втручання Рохо багато хто відсував акварель на узбіччя, вважаючи її придатною лише для “дитячих малюнків”. Але сьогодні вона займає гідне місце, а художники з усього світу цінують її чарівність.

Назва Aquarelle походить з французької мови та означає “водяниста”. Важко знайти людину, яка у своєму житті не малювала акварельними фарбами. Вони легко розводяться у воді, ніжно лягають на папері, дозволяють створювати різноманітні відтінки та чіткі графічні лінії.

Саме тому працювати з цією фарбою навчають з 1 класу загальноосвітньої школи. Та попри свою доступність та легкість у використанні, акварельні фарби довго завойовували своє місце на теренах образотворчого мистецтва.

Числа Фібоначчі виявилися надзвичайно корисними суспільству в різних сферах діяльності: торгівля, фотографія, живопис, біологія, математика тощо
Числа Фібоначчі виявилися надзвичайно корисними суспільству в різних сферах діяльності: торгівля, фотографія, живопис, біологія, математика тощо

Щорічно 23 листопада світ відзначає День Фібоначчі. Дата святкування обрана на честь початку самого ряду чисел Фібоначчі: 1, 1, 2, 3, (N-1)+(N-2), …. Ряд чисел, названий його іменем, створив Леонардо Пізанський, який жив у Пізі приблизно з 1175 по 1250 роки. Леонардо Пізанський (саме так він підписував свої труди) впровадив використання арабських цифр та знаку нуля, десятинної системи та сучасної позиційної числення. Головними досягненнями Леонардо вважаються “Книга абака” (практичний математичний посібник) та ряд Фібоначчі (назва сформувалася з двох італійських слів: figlio Bonacci, що перекладається як “син Боначчі” – саме так звали батька Леонардо).

Міжнародний день обізнаності про ауру надає унікальну можливість заглибитися в менш відчутні аспекти нашого буття
Міжнародний день обізнаності про ауру надає унікальну можливість заглибитися в менш відчутні аспекти нашого буття

У метафізичних віруваннях поняття аури означає енергетичне поле, яке, як кажуть, оточує живих істот, відображаючи їхній емоційний, фізичний і духовний стан. Міжнародний день обізнаності про ауру, що відзначається в четверту суботу листопада, присвячений підвищенню обізнаності про цей інтригуючий аспект людського існування і заохоченню людей звертати увагу на власну ауру й ауру тих, хто їх оточує.

Міжнародний день обізнаності про ауру – це заклик визнати та дослідити різнокольорові еманації, які, на думку багатьох, оточують кожну людину. Цей день нагадує про те, що за межами нашої фізичної присутності існує енергія, яка може виражати наші емоції, здоров’я та внутрішній дух. Це день, коли люди можуть дізнатися про значення аури, про те, як її сприймають, і як вона може потенційно впливати на нашу взаємодію з іншими людьми та світом. Можна по різному ставитися до існування аури, але ставити питання й шукати відповіді, бути допитливими й толерантними до чогось невідомого або недослідженого – це головне натхнення Дня обізнаності про ауру.

Міжнародний день обізнаності про ауру пропонує дослідити віковічну віру в ауру, яка охоплює багато культур і духовних традицій. Цей день набув визнання, оскільки все більше людей шукають цілісних підходів до самопочуття і саморозуміння. Це день, який заохочує людей замислитися над невидимими енергіями, що впливають на наше самопочуття, і дослідити способи очищення та підтримки позитивної аури.

Вважається, що кожен колір в аурі має певне значення, відображаючи різні аспекти реальності людини. Наприклад, синя аура може вказувати на спокій і умиротворення, тоді як червона аура може означати пристрасть або енергію. Розуміння цих кольорів може дати уявлення про особисті сильні та слабкі сторони, а також сфери для зростання.

23 листопада – яке сьогодні церковне свято

Увечері в це народне свято намагалися без великої потреби не виходити з дому. Якщо ж потрібно було кудись вийти, то обов'язково освітлювали собі дорогу ліхтариком або сірниками
Увечері в це народне свято намагалися без великої потреби не виходити з дому. Якщо ж потрібно було кудись вийти, то обов’язково освітлювали собі дорогу ліхтариком або сірниками

У православному календарі день пам’яті святителя Амфілохія. Святитель Амфілохій був єпископом Іконійським у IV столітті. Він був сучасником і другом святих Василя Великого і Григорія Богослова, а також двоюрідним братом останнього. Він вважається одним з Отців Церкви та захисником вчення про божественну природу Святого Духа.

Святитель Амфілохій народився в Кесарії Каппадокійській, де вивчав право і працював юристом. Однак незабаром він присвятив себе церковному життю і став ченцем. У 374 році він був поставлений на єпископів Іконії, став першим митрополитом нової провінції Лікаонія. Він брав активну участь у боротьбі з єресями, особливо з македоніанством, яке заперечувало божество Святого Духа.

Йому присвячено твір святого Василія Великого “Про Святого Духа”, а сам він написав аналогічну працю, яка, на жаль, не збереглася. Він також був присутній на Другому Вселенському соборі 381 року, де було затверджено символ віри. У 390 році він головував на Помісному соборі в Сіді, де було засуджено єресь мессаліан (євхітів). Він помер у глибокій старості, після 394 року.

Наші пращури у свято 23 листопада освячували в церкві сіль і хліб. Святою сіллю користувалися всю зиму і додавали в їжу худобі. Вірили, що так тварини легше перенесуть морози. А освячений хліб їли для захисту від злих духів.

Хто народився 23 листопада

23 листопада 1960 р. – Федір Борисович Ольховський – український актор театру та кіно, провідний майстер сцени Київського академічного драматичного театру на Подолі. Фільмографія: “Провідниця”, “З вовками жити”, “Філін”, “Місце під сонцем”, “Відплата” та ін.

Федір Борисович Ольховський
Федір Борисович Ольховський

23 листопада 1966 р. – Венсан Кассель – французький актор і продюсер. Актор грав у таких популярних картинах як “Доберман”, “Дванадцять друзів Оушена”, “Тринадцять друзів Оушена”, “Порок на експорт”, “Джейсон Борн” та інших.

Венсан Кассель
Венсан Кассель

23 листопада 1986 р. – Євген Вікторович Клопотенко – знаменитий український шеф-кухар і ресторатор. Його робота присвячена традиційній українській кухні. Співзасновник ресторану “Сто років тому вперед” (Київ) та бістро “Інші” (Львів). У 2015 році Євген став переможцем у 5 сезоні українського кулінарного шоу “МастерШеф”.

Євген Вікторович Клопотенко
Євген Вікторович Клопотенко

23 листопада 1992 р. – Майлі Рей Сайрус – американська співачка, авторка пісень і актриса. Статус кумира підлітків Сайрус отримала, зігравши головну роль у серіалі Disney Channel “Ханна Монтана”. Серед пісень найбільшого успіху набули композиції, що увійшли до десятки американського синглового чарту: “See You Again”, “7 Things”, “The Climb”, “Party in the U.S.A.”, “Can’t Be Tamed”, “We Can’t Stop”, “Malibu” і “Without You[англ.]”, і очолили його “Wrecking Ball” і “Flowers”.

Майлі Рей Сайрус
Майлі Рей Сайрус

Джерело