Яке сьогодні, 4 листопада, свято: День залізничника та Тутанхамона

У понеділок, 4 листопада, в Україні відзначають День залізничника, а православна церква шанує пам’ять Никандра, єпископа Мирського і пресвітера ЄрмеяІменини сьогодні святкують Олександр, Григорій, Іван, Ілля, Ісмаїл, Микола, Симон, Степан, Ян. А які ще свята відзначають цього дня у світі – розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме ця дата вважається вдалою для будь-якого рукоділля.

4 листопада – яке сьогодні свято в різних країнах

Перший паротяг (двигун – парова машина) було сконструйовано у 1804 році англійським інженером-винахідником Річардом Тревітіком. “Машина” була настільки важкою, що зламала залізничні колії, по яким була пущена

Щодня і вдень, і вночі вони сумлінно працюють. Турбуючись про комфорт громадян під час подорожей, залізничники готові присвячувати всі свої сили на виконання професійних обов’язків. Адже так приємно почати свою подорож з чистого вагона, вчасно відремонтованих колій, чистого комплекту білизни. Провідник завжди зустрічає з посмішкою та турбується про кожного пасажира протягом усієї поїздки. Безумовно, їх праця – неодмінна частина розвитку країни. День залізничника України щорічно відзначається 4 листопада.

Залізничне сполучення було важливе для економічного розвитку і промисловості ще в дореволюційні часи. Інкерманська залізниця була побудована в 1843 році. Вона була довжиною в один кілометр та працювала на кінній тязі.

В 1855 році була побудована Велика Кримська Центральна залізниця. Вона була створена під час Кримської війни і її загальна довжина 23 км. З 1868 почалася активна розбудова залізничних сполучень. В часи царської Росії в 1896-у році Михайло Хилков призначив 28 червня святом залізничників. В радянські часи залізничній промисловості також надавали чимало уваги й тому, в 1936-у році День залізничника було постановлено святкувати 30-го липня. В незалежній Україні від 1993 року святкували в першу неділю серпня. Проте, у 2002 Президент видав Указ, в якому призначив саме 4 листопада Днем залізничника України.

Не варто забувати що, в 1861 до Львова з Перемишля прибув перший потяг. Він був дуже схожий на сучасні потяги і з цього моменту українська залізниця почала розвиватися. На 5 років пізніше була побудована ділянка залізниці Одеса-Балта.

Сучасна Україна посідає третє місце за довжиною залізничної мережі в Європі. На сьогодні в Україні існує 6 залізничних гілок і вони об’єднують всі регіони країни. В залізничній сфері працює близько 272 тисячі осіб. Залізниці України взаємодіють із залізницями 7 сусідніх країн. Укрзалізниця є головним органом управління залізничного транспорту в Україні.

До широкого розповсюдження цукрової тростини стародавні цивілізації, такі як китайці, єгиптяни, греки та римляни, використовували мед для покриття фруктів та квітів, зберігаючи їх та перетворюючи на цукерки
До широкого розповсюдження цукрової тростини стародавні цивілізації, такі як китайці, єгиптяни, греки та римляни, використовували мед для покриття фруктів та квітів, зберігаючи їх та перетворюючи на цукерки

4 листопада у США відзначають День цукерок, ласощі, які шанують протягом століть, мають свій особливий день святкування. Історія цукерок бере свій початок у Стародавній Індії. Між 6 і 4 століттями до нашої ери перси й греки виявили, що індійці використовували очерет, відомий як цукрова тростина, для виробництва “меду без бджіл”. Цукрову тростину виварювали, щоб отримати окремі шматочки цукру, які називали “ханда”.

У Середньовіччі цукерки споживали переважно заможні люди, їх виготовляли з цукру та спецій, щоб полегшити травлення. У 18 столітті цукерки потрапили до Америки з Франції та Британії. Однак лише під час промислової революції у 1830-х роках цукерки стали доступними для широких мас, що призвело до створення кондитерських і перетворення цукерок на найбажанішу їжу дітей.

У цей день у 1922 році віднайшли гробниці видатного давньоєгипетського правителя
У цей день у 1922 році віднайшли гробниці видатного давньоєгипетського правителя

4 листопада археологи та всі причетні до історичних розкопок люди відзначають День фараона Тутанхамона. Відкриття належить британському археологу Говарду Картеру. Він займався розкопками у Долині Царів у Єгипті та знайшов гробницю. Їй присвоїли номер KV62. Коли Картер побачив, що на гробниці не були зламані печаті, він одразу зрозумів, що натрапив на видатну знахідку. Передчуття не обманули вченого – перед ним була гробниця царя Тутанхамона, який був фараоном XVIII династії та загинув у юному віці.

Попри те, що юнак-фараон за часів свого правління нічим не зумів прославитися, він став найбільш відомим правителем Єгипту в межах сучасної історичної науки. У гробниці Тутанхамона було знайдено понад 3500 старовинних предметів, які розказали вченим багато цікавого про історію, традиції та звичаї єгиптян. Наразі більшість знайдених артефактів знаходиться у Каїрському музеї.

Міжнародний день маркетингу є платфорою для спілкування, обміну досвідом та розвитку у сфері маркетингу.
Міжнародний день маркетингу є платформою для спілкування, обміну досвідом та розвитку у сфері маркетингу

Міжнародний день маркетингу – це день, присвячений підвищенню обізнаності про значення маркетингу в суспільстві, індустрії та серед професіоналів у сфері маркетингу. Цей день, що відзначається 4 листопада, має на меті підкреслити важливість маркетингу та його вплив на різні галузі. 

Основна мета Міжнародного дня маркетингу полягає в тому, щоб:

  • Підвищити цінність сфери маркетингу.
  • Показати важливість маркетингу в суспільстві та його роль у формуванні споживчої поведінки і бізнес-стратегій.
  • Відзначити професію маркетингу та професіоналів, які сприяють її розвитку та еволюції.
  • Сприяти підвищенню обізнаності про останні тенденції, виклики та можливості у сфері маркетингу.

Для професіоналів у сфері маркетингу, які захоплені своєю експертизою і бажають відзначити її колективно, була створена міжнародна мережа амбасадорів IMD. Ця мережа має на меті об’єднати професіоналів з усього світу для обміну думками, досвідом та найкращими практиками в галузі маркетингу джерел.

Міжнародний день маркетингу нагадує про ключову роль маркетингу у формуванні бізнесу, впливі на поведінку споживачів та стимулюванні економічного зростання. Це день, коли професіонали збираються разом, святкують свої досягнення і з нетерпінням чекають на майбутнє маркетингу. 

4 листопада – яке сьогодні церковне свято

Свято 4 листопада вважається вдалим для будь-якого рукоділля. Жінки в цю дату збиралися великою компанією і займалися вишивкою або прядінням
Свято 4 листопада вважається вдалим для будь-якого рукоділля. Жінки в цю дату збиралися великою компанією і займалися вишивкою або прядінням

4 листопада в церковному календарі – день пам’яті Никандра, єпископа Мирського і пресвітера Єрмея. Вони були учнями святого Тита, який, своєю чергою, був послідовником апостола Павла. Активно проповідували християнство і багатьох язичників навернули до своєї віри. Якось дізналися правителі, які сповідували язичництво, про діяльність святих. Вони судили їх, довго мучили й катували. Однак не заставали Єрмея та Никандра зректися віри. Після довгих тортур чоловіки загинули.

У народне свято 4 листопада наші предки сиділи вдома. Існувало повір’я, що в ці дні по землі ходить нечисть і намагається проникнути в будинки. У цю дату намагалися без потреби не виходити з дому і не вирушати в поїздку, а також не впускати в будинок незнайомих людей. Вважалося, що нечисть шукає вогонь, щоб зігрітися.

Хто народився 4 листопада

4 листопада 1969 р. – Метью Девід Макконахі – американський актор і продюсер. У другому десятилітті XXI століття Макконахі перейшов до великих драматичних ролей, удостоївшись низки нагород і позитивних відгуків від кінопреси за картини “Лінкольн для адвоката”, “Мад”, “Кілер Джо”, “Супер Майк”, “Інтерстеллар” і “Джентльмени”.

Метью Девід Макконахі
Метью Девід Макконахі

4 листопада 1969 р. – Шон Джон Комбс, більш відомий під псевдонімами Puff Daddy, P. Diddy і Diddy – американський репер, співак, автор пісень, музичний продюсер, виконавчий продюсер, актор і підприємець. 16 вересня 2024 року Комбса заарештували слідчі Міністерства внутрішньої безпеки США в Мангеттені після того, як йому висунули обвинувачення в торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації та рекеті.

Шон Джон Комбс
Шон Джон Комбс

4 листопада 1982 р. – Євгеній Михайлович Литвинкович – співак родом із Білорусі, який прославився в Україні ще у 2012 році. Суперфіналіст шоу “Україна має талант 4” у 2012 році та суперфіналіст шоу “Х-фактор 3” на початку 2013 року.

Євгеній Михайлович Литвинкович
Євгеній Михайлович Литвинкович

4 листопада 1992 р. – Кіана Мадейра – канадська актриса. Вона знялася в ролі Мо в телесеріалі Netflix “Дрібнички”. Мадейра зіграла Діну в трилогії фільмів жахів Netflix 2021 року “Вулиця страху”.

Кіана Мадейра
Кіана Мадейра

Джерело