У п’ятницю, 6 грудня, в Україні відзначають День ЗСУ, а православна церква шанує пам’ять святителя Миколая Чудотворця. Іменини сьогодні святкують Максим, Микола. А які ще свята відзначають цього дня у світі – розповідаємо у матеріалі. У давнину вважалося, що саме у цю дату готували хліб і пироги.
6 грудня – яке сьогодні свято в різних країнах
Професійне свято всіх військовослужбовців, які служать чи раніше служили в ЗСУ – День Збройних Сил України – ми відзначаємо щорічно 6 грудня. Сьогодні – це свято не лише свято професійних військових, а свято всієї країни, кожного добровольця, кожної сімʼї, чиї члени боронять нашу державу від ворога, усіх, хто допомагає Збройним Силам України, донатить на армію, волонтерить, лікує поранених. Історію наших Збройних Сил неможливо відокремити від історії України, яка дуже довго та не завжди успішно намагалася вибороти незалежність. Національні збройні сили почали формуватися ще на початку минулого століття.
День Збройних сил України – не лише професійне свято українського війська. Це ще й потужний інформаційний привід, що привертає увагу суспільства до їхніх досягнень та труднощів, а також до усвідомлення важливої місії, яку виконує армія в житті суспільства.
День піци у США відзначають двічі на рік. Груднева подія пов’язана із Google doodle, саме 6 грудня doodle був присвячений найулюбленішій страві світу. Саме в цей день кулінарне мистецтво неаполітанської “піцайоло” було визнано ЮНЕСКО Репрезентативним списком нематеріальної культурної спадщини людства. 6 грудня 2007 року агентство внесло мистецтво “піцайоло”, що в перекладі з італійської означає “спеціаліст з приготування піци”.
Щорічно 6 грудня у світі відзначають День мікрохвильової печі. Автором незамінної помічниці багатьох господинь став американець Персі Спенсор. Інженер звернув увагу на властивість надвисокочастотних хвиль до нагрівання продуктів, завдяки одному випадку – коли він знаходився поряд із магнетоном (лампа, що генерує мікрохвильові хвилі) шоколад, який знаходився в його кишені, розтанув.
Патент на використання цих хвиль в кулінарії винахідник отримав у 1945 році. А в 1949 році фірма “Raytheon” подарувала світові першу піч. На той час вони були дуже громіздкими – висота їх досягала майже 183 сантиметрів, а вага – 340 кілограмів, тому призначались вони лише для потреб армії. А от у звичному для нас вигляді їх вперше було зроблено у Японії в 1962 році Корпорацією “Sharp”.
Міжнародний фестиваль светрів, що відзначається в першу п’ятницю після Дня подяки, – це дивне і веселе свято, яке вшановує один з найуніверсальніших і найулюбленіших, зручних та затишних предметів одягу, а саме светру-жилету.
Світшоти з’явилися у 1882 році, спочатку вони були розроблені для спортсменів, щоб сприяти потовиділенню і зниженню ваги під час занять спортом. Він набув популярності в 1900-х роках, особливо серед чоловіків, і незабаром перетнув гендерний бар’єр. Видатні постаті, такі як Елеонора Рузвельт та персонажі, такі як Шер Горовіц з “Невігласів”, носили цей одяг, що зробило його модним висловом. Останніми роками светр-жилет знову став популярним завдяки знаменитостям і модним дизайнерам. Він був представлений на подіумних показах, його носили ікони в різних сферах, зміцнюючи своє місце в сучасній моді.
Міжнародний фестиваль светрів – це день вшанування класичного предмета одягу, який витримав випробування часом. Це день, коли можна розважитися з модою, проявити індивідуальність і насолодитися комфортом і стилем, які дарують светри. Тож у першу п’ятницю після Дня Подяки приєднуйтесь до святкування, одягнувши свій улюблений светр.
Перша п’ятниця грудня ознаменована святом – Днем подяки бармену. Зародилося це свято в Америці. Пов’язане воно з торгівельною маркою напоїв Sailor Jerry, яка намагається розповсюдити ідею цього дня у всьому світі. Вона навіть спрямувала до уряду Великобританії петицію з проханням зробити це свято офіційним в країні та вихідним для всіх барменів.
Мета проведення свята – нагадати людям про працю, яку роблять бармени, про їхній сервіс, а ще про їх людські навички – вміння слухати, підтримати розмову, жартувати, бути твердим плечем, на яке можна опертися, пожалітися або довірити таємниці. Проводьте цей день з користю: готуйте нові напої вдома разом з друзями або заходьте їх скуштувати в улюблений бар. Не забувайте про додаткові чайові, адже більш ніж половину заробітної платні бармена складають саме вони.
6 грудня – яке сьогодні церковне свято
6 грудня в церковному календарі – день пам’яті святителя Миколая Чудотворця. Народившись у сім’ї заможних християн, Миколай змалку виховувався в благочесті та справедливості. Жив він у місті Патара (провінція Лікія) наприкінці III століття. Відрізнявся дуже доброю вдачею. Завдяки багатим батькам зміг здобути досить хорошу на той час освіту.
Його рідного дядька також звали Миколою і він був Патарським єпископом. Помітивши, що племінник виявляє любов до християнства, він зробив його читцем, а потім священиком. Часто залишав на нього єпархію, коли відлучався у справах. У молодому віці Миколай залишився без батьків. Великий спадок, який отримав після їхньої смерті, роздав бідним. За це отримав від Бога дар чудотворення.
Сказаного достатньо, щоб осягнути, якою великою силою Господь наділив Свого обранця. Багато святих зазнали мук і віддали життя за Христа, знаючи, що на них чекає славна нагорода на небесах. Але мужній боголюбний Миколай готовий був постраждати не тільки за свою частку в райському саду. Дотримуючись заповіту Христа: пастир добрий покладає життя своє за овець, він зухвало, ризикуючи життям, захищав перед сильними світу цього всіх людей, які закликали його в біді, щоб осяяти їх Божественним світлом Євангельського сяйва і своїм прикладом кожного привести до вічного життя.
Предивний угодник Христовий дожив до глибокої старості. Але прийшов час, коли й він після нетривалої хвороби повинен був підкоритися загальному закону єства. Святитель з молитвою на устах, мирно відійшов у супроводі небесних ангелів у вічне життя до Господа.
Миколай, що подає нетлінне багатство, з милості Божої не залишив нас і понині. Чи звертаються до його ікони, чи поминають у молитві, чи просто закликають – святий скрізь встигає, виручаючи людей, що потрапили в біду, позбавляючи їх хвороб і напастей. Він усюди чудо творить, щоб усіх, хто звертається до нього, врятувати.
В Україні, Польщі та Словаччині діти чекають, коли прийде Святий Миколай і покладе подарунок під подушку, якщо діти були чемними протягом року. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями та вкидають їх у поштову скриньку, або кладуть на вікно. Діти, які поводилися погано, можуть очікувати знайти під подушкою різку або шматок вугілля. Різка слугує своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою та виправитися.
Хто народився 6 грудня
6 грудня 1959 р. – Андрій Михайлович Миколайчук – український співак, композитор, поет та аранжувальник. Автор і виконавець популярних пісень “Піду втоплюся”, “Підпільник Кіндрат”, “Агент Кольцов”, “Маріє”.
6 грудня 1963 р. – Ульріх Томсен – данський і американський актор. Великим успіхом у кар’єрі Томсена стала головна роль у фільмі “Торжество”, роль Давидова в дев’ятнадцятому фільмі офіційної “Бондіани” “І цілого світу мало”, а також роль у фільмі Яноша Саса “Опіум: Щоденник божевільної”.
6 грудня 1972 р. – Сара Грей Раферті – американська кіно- і телеактриса. Найбільш відома за роллю Донни Полсен у серіалі “Форс-мажори” каналу USA Network. З кіноробіт варто відзначити фільм 2007 року “Що якби Бог був сонцем?” і фільм 2011 року “Маленькі, прекрасні верткі створіння”.
6 грудня 1984 р. – Зоя Владиславівна Барановська – українська актриса театру і кіно. Знімалася у: “Погані дороги”, “Зречення”, “Вікно життя 2”, “Зрадник”, “Здрастуй, мамо!” та ін.
6 грудня 1996 р. – Стефані Ноель Скотт – американська актриса і співачка. Популярність Стефані принесла роль Лексі Рід у серіалі “Вищий клас”. Озвучувала персонажів мультсеріалу “Спеціальний агент Осо” і мультфільму “Ральф”.